Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem tagadjuk meg a...

Miért nem tagadjuk meg a hiteltörlesztést? Mi lenne a következménye, ha tömegesen megtagadnánk a bankok felé a fizetést?

Figyelt kérdés
Amennyiben megtörténne, kezelhetetlené válna a probléma. Gyakorlatilag ez a demokrácia egyetlen, azonnali megnyilvánulásának formája a mai áldemokráciában, hiszen köz és polgári akaratból születő döntés.
2012. febr. 3. 00:58
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Krisztián


Ha éjjel nappal azt nyomatja a TV, hogy hitelből iskolázd be a gyereked, abból menjél nyaralni, vegyél

TV-t, hitelből vegyél házat, akkor ennek az lesz a következménye, hogy ez meg is történik. Ez pontosan így működik mindenhol, és sajnos a vezetőinket is ezen módszerek alapján választjuk ki :(

2012. febr. 4. 11:09
 12/20 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Még mindig csak azt tudom kérdezni, hogy ha az van a TV-ben, hogy mindenki egyszerre ugorjon kútba, akkor mi lesz? Én a hozzászólásaidból úgy vettem ki, hogy értesz ezekhez a dolgokhoz, csak annyit kellene csinálni, hogy nehezebb helyzetben havonta 1 órát leülni és tervezni pénzügyileg, előre kiadás,bevételt, és hosszabb távra is, mit hogyan szeretnétek. Ha más területen ilyen tudatosan utána tudsz nézni mindennek, és tudatosan építed fel a dolgokat, akkor pénzügyekben miért nem?
2012. febr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ez elvi kérdés (mármint a kérdés amit feltettem).

Arra voltam kíváncsi, mit gondoltok a dologról, hogy mennyien fogják azt írni, jaja, ne fizessünk, és mennyien hogy ez galád tett lenne. Tanulságos volt a dolog, mivel nem erre számítottam. Más formában érdekesebb lett volna, az itt válaszolók többsége belehúzható egy "netbu_i" klisébe, az ő véleményük látható itt.

2012. febr. 4. 12:13
 14/20 tetro ***** válasza:
100%

Kinek árvereznél el ennyi lakást? Most is fél ár alatt árvereznek. Ha 100.000 lakást kellene hirtelen, akkor negyed áron mennének. És én valószínűleg négyet vennék. Mert amíg mások saját lakásban nyögték a deviza hitelt, addig én összespóroltam albérletben egy lakás árát :D

Hidd el, vevő lenne a százezer lakásra is megfelelő áron. Lényegében egy dolgot érnél el a tömeges megtagadással. Az árverések miatt a lakás árak a béka segge alá esnének. Így az elárverezett lakás senkinek sem fedezné a tőkéjét sem. Ellenben megemelkedne az albérletek ára. A legtöbb lakást befektetésnek vennék meg, így a tulaj vissza is bérelhetné, egy jóval magasabb bérleti díjon, a maradék pénzéből meg fizetgethetné a még fennálló tőkét a bank felé.

igazán jó, átgondolt volt a terved :D

2012. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"A bankbetéteknek gyakorlatilag semmi köze a hitelekhez"


Na ezért van itt svájci frank válság meg tömeges eladósodás. Amíg az emberek ilyen szinten vannak, mint te, nem is meglepő.

2012. febr. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

jaj, de unalmas már ez a "bankok teremtik a pénzt" duma! Iskolázatlan önjelölt közgazdászokat rohadtul meg tudtak etetni egy hatásvadász videóval, az biztos!


A pénzt nem a bank hozza létre, a pénz mennyiségét a monetáris politika határozza meg!

2012. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Nyugi gyerekek :)


Kedves monetáris politikus. Te banki alkalmazott vagy, mi :)

Sajnos, te is csak félig ismered az összefüggéseket.


Tudjátok, az a baj, hogy nincs jogegyenlőség. Be kell vezetni a magáncsődöt, mert ez így ebben a formában egyoldalú. Ha egy cég rossz gazdasági döntéseket hoz, (és tönkretesz x családot ezáltal) becsődöl. Ha ugyan ezt egy magánszemély teszi meg, akkor eladósítja az unokáit is.


Tegyük fel, romlik a gazdaság teljesítménye világszerte. Elkövetkezik egy pillanat, amikor már senkinek nem éri meg fizetnie a hitelét. Mit tehet?

A: elárverezik a házát, és a különbözetet fizeti élete végéig, mert a fedezet időközben a töredéke lett

B: nincs ilyen...

2012. febr. 4. 20:32
 18/20 anonim ***** válasza:

"eladósítja az unokáit is."


Adósságot nem lehet örökölni (csak az örökölt vagyon erejéig). Tehát mindenki csak a saját vagyonát tudja elbukni, az unokáiét nem.


Amúgy meggondolandó a magáncsőd, nyilván az újonnan megkötött szerződésekre. Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyire örülnél neki, ha emiatt rohadtul nem kapnál hitelt. (Nem te, csak úgy általában..) Ugyanis a bankok egyből szigorúbb feltételeket szabnának..

2012. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Kérdező: te olyan sötét vagy, mint az éjszaka.
2012. febr. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Annyi, hogy az örökös az örökrésze erejéig felel a hagyatéki tartozásokért. Természetesen az öröklés után keletkezett kamatért már a teljes vagyonával:)
2012. febr. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!