Grafikuscsaj kérdése:

Melyik bankot válasszam lakossági számlához?

Figyelt kérdés
Tudnátok abban segíteni, hogy kezdő munkavállalóként melyik bankot válasszam számlanyitáshoz? Olyan bankot keresek, ahol a lehető legalacsonyabb, vagy egyáltalán nincs kezelési költség, és ahol lehetőleg olyan bankkártyát adnak, amivel interneten is lehet vásárolni?
2012. febr. 7. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Írj még egy kicsit az igényeidről: mire használnád a számlád és a bankkártyád? Egy összegben felvennéd a fizetésed, vagy lenne néhány utalásod is? Igényt tartasz arra, hogy személyesen tudj ugyintézni, vagy elég a netbankos szolgáltatás? Stb...


Ezek fontos szempontok ahhoz, h érdemben választ kaphass. És van még sok, ami mind attól függ, h mire használnád.

2012. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Na meg mennyi a munkabéred. Ettől függ rengeteg dolog.
2012. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sok mindenre szeretném használni, többek között készpénz felvételre, havonta egyszer. Fent hagynék egy bizonyos összeget az internetes vásárlásokra aukciós portálokhoz, tehát viszonylag gyakran kellene róla utalnom. Egyenlőre minimálbérről van szó. Mindent interneten szeretnék intézni, ezt költségkímélőbbnek és gyorsabbnak találom.
2012. febr. 7. 23:08
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha budapesti vagy, akkor a Gránit Bankot javaslom.
2012. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok benne biztos, hogy egy egyfiókos bank lenne a legjobb választás.... ezzel nem vagyok beljebb sajnos... még mindig nem tudom hol nyissak számlát és miért pont ott.
2012. febr. 8. 11:16
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha az a fő szempont, hogy hány bankfiók van, akkor nyiss az OTP-nél és hagyd ott minimálbéred 5%-át a költségekre...
2012. febr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nyílbán nem az a fő szempont, de az is fontos lehet, mivel ahogy nézem egy eléggé kisi és ismeretlen bankról van szó, nem tudok róla abszolút semmit. Van aki TÉNYLEG hasznos tanácsot tudna adni???? Sürget az idő, két napom van eldönteni!!!
2012. febr. 8. 14:36
 8/14 A kérdező kommentje:
Tudsz esetleg valami tapasztalaton alapuló infót mondani erről a bankról? neked van ott számlád? milyen költségekkel jár havonta? a kártyájukat mire lehet használni és mire nem? hol fogadják el?
2012. febr. 8. 14:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Én nemrég nyitottam ott számlát, nincs számlavezetési költség, a netes átutalások ingyenesek, a kártya éves díja 950 Ft,-. Havonta 4-szer lehet ingyen kp-t felvenni automatából, melyből 2 takarékszövetkezeti ATM, a másik 2 bármilyen ATM lehet. A kártya dombornyomott Mastercard, így bárhol lehet használni. Más bankoknál egy ilyen kártya éves díja minimum 3000, de jellemzően 5000 körül van. Szóval ennél olcsóbbat szerintem nem találsz. A hátránya valóban az egy fiók, de oda csak számlanyitáskor, illetve esetleges készpénzbefizetéskor kell menni. A neten minden mást el lehet intézni.


Egyébként más bankoknál is van ingyenes számlacsomag, de ott minimum 120-150e Ft rendszeres jóváírás kell, itt nincs ilyen megkötés.

2012. febr. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És hol a hátulütő?:) Mert ez eddig elég jól hangzik!! Nem tudod véletlenül internetes vásárlásra is alkalmas a kártya?
2012. febr. 8. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!