Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit kéne tennem a pénzzel?...

Mit kéne tennem a pénzzel? Tippek? Ötletek?

Figyelt kérdés
Apukámtól kaptam egy kezdő indulót. 4 millió forintot. Mit kezdjek vele? Nem szeretném elhárdalni, tudnátok tanácsot adni? Köszönöm

2012. febr. 15. 11:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Kevés az infó. Olyan kérdéseket tennék fel, amelyeket itt nem szívesen válaszolnál meg.

Hány éves vagy?

Milyen céljaid vannak?

Milyen irányú az érdeklődésed?

Aktív vagy passzív módon szeretnél szerepet vállalni a pénzed gyarapításában? (Egyáltalán gyarapítani szeretnéd, vagy elkölteni?)

Hajlandó vagy tanulni, ha aktívan szeretnéd gyarapítani a pénzedet?

Meg ehhez hasonló kérdések megválaszolása szükséges ahhoz, hogy tisztában legyél magaddal és a céljaiddal. Ez az egyik előfeltétele, hogy herdáld el, vagy mások ne herdálják el a pénzedet.

Sok sikert!

2012. febr. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Bocs:

"Ez az egyik előfeltétele, hogy herdáld el, vagy mások ne herdálják el a pénzedet. "

HELYETT:

Ez az egyik előfeltétele, hogy NE herdáld el, vagy mások ne herdálják el a pénzedet.

2012. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem mindenképpen kösd le a bankban valami kedvező kamatozású alapba, ameddig kitalálod mit is szeretnél. Tényleg próbáld meg befektetni, fialtatni. Egyébként hova valósi vagy? ne írd ki ide, csak azért kérdezem, mert az én pénzem is bankban van lekötve és esetleg te is leköthetnéd,mert elég jó a kamatozása. Nézz szét neten.:)
2012. febr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kérdésekre válaszolva. 26 éves lány vagyok, budapesti.

továbbtanulást már nem tervezek, legalább is rövidtávon biztos nem. tanfolyamra járok jelenleg, annak a díja már kivan fizetve. rendelkezem egy autóval amin nincs hitel. lakást hitelre nem szeretnék venni ezekben az időkben.

Van főállásom és mellette másodállásom. Albérletben élünk a párommal jelenleg.

2012. febr. 15. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:

A bank csak arra az átmeneti időre nyújt jó megoldást, amíg kitalálod, hogy mi is legyen a pénzeddel. Ugyanis a betéti kamatok csak alulról és jó messziről követik az inflációt. Tehát közel sem inflációkövető befektetés. Hosszútávon pedig egyértelműen veszteséges.


Akkor az a kérdés, hogy milyen távra gondolkodsz? 5? 10? 15? éves futamidőben?

Milyen kockázattal fektetnél be pénzt? Ezalatt azt értem, hogy az évi viszonylag magasabb kamatért (10-15%-ért) hajlandó vagy-e bizonyos kockázatot vállalni?

Ez esetben egy független pénzügyi tanácsadót ajánlok, akit akár a családodon keresztül is meg tudsz találni. Hiszen ha egy ismerősöd, akiben te is megbízol, ajánl neked egy ilyet, akkor tudni fogod, hogy hányadán állj vele. Egy pénzügyi tanácsadó általában unit linked, biztosítással kombinált értékálló befektetéseket, esetleg aranyalapú befektetéseket, vagy egyéb olyan befektetéseket tud neked ajánlani, amelyek kevés kockázattal valahol 10% feletti hozamokat adnak.


Az én pénzem egy része pl. egy magasabb kockázatú befektetési formában van. De ez nem jelenti azt, hogy bármikor elveszíthetem. A kockázatot azt jelenti, hogy 100%-ban részvény alapú. Nekem ez eddig átlag 30% feletti kamattal dolgozott. Viszont még nem realizáltam eddig belőle nyereséget, mert még másfél év hátra van az általam tervezett futamidőből.

2012. febr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A bank csak arra az átmeneti időre nyújt jó megoldást, amíg kitalálod, hogy mi is legyen a pénzeddel. Ugyanis a betéti kamatok csak alulról és jó messziről követik az inflációt. Tehát közel sem inflációkövető befektetés. Hosszútávon pedig egyértelműen veszteséges. "


Ez így nem igaz. 5% körüli infláció van, de 5 éves TBSZ-es lekötésre is van olyan, amelyik alapkamat követő és így jelenleg is 2-3 százalékkal többet hoz az inflációnál. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy az államkincstárnál lehet nyitni TBSZ-t, és lehet rá venni prémium államkötvényt. Pl. van amelyik infláció+5%-os.


De egyébként lehet kockázatosabb befektetéseket is választani, csak abban a -30% ugyanúgy benne van, mint a +30%. Ha már bankbetéteknél, állampapíroknál jobb befektetés, akkor én a Concorde Hold befektetési alapot tudom ajánlani, 4 igen jó alap van mögötte, alapok alapja, de nincs rá extra kezelési díj, mint más alapok alapjánál. De ebbe sem szabad minden pénzt befektetni. Én azt mondom, ebbe érdemes talán a negyedét.

2012. febr. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg apukádat, hogy van -e tanácsadója. Addig meg vegyél rajta eurót és tedd be betétbe, mert most erős a forint.

Ajánlom még őket: MoneyMoon.hu a facebookon is tudod követni.

2012. febr. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!