Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik hitelintézetnél lehet...

Melyik hitelintézetnél lehet a legkönnyebben KEDVEZŐ hitelhez jutni? Kb.4-500. 000 kellene! Cofidis, Provident, stb?

Figyelt kérdés

Néztem a Cofidist is, arról mik a vélemények? A Provident úgy láttam nem ad ekkora összegű hitelt, csak kisebbeket... Melyik lenne a legjobb?

A pénz lakásfelújításra kellene, mert örököltünk egyet de nagyon le van pukkanva, és már egy éve csak áll. Elviszi anyu összes pénzét a számlák kifizetése, de így nincs értelme kiadni, neki meg nincs pénze rá... :( Gondoltam akkor felveszek én hitelt, felújítjuk és ki lehet adni. Jó helyen van, hamar ki lehetne adni...

Állandó állásom van.

Szóval hol tudnék jó hitelt felvenni, ahol nem a dupláját kell visszafizetni? A havi kb. 20-25.000 törlesztő még menne. Futamidő mindegy, de ennyit tudok csak perkálni havonta MAXIMUM...


2012. febr. 17. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Bocs, de ez elég nagy botorság. Ha ennyire kicentized magad, az első problémánál, pl. ha elveszted az állásod, vagy meghal a mosógépetek, borul az egész.

Tedd félre azt a havi 25 ezret, és jövő nyáron már mehet is a felújítás!

2012. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Van állásod, van ingatlan, amire terhelni lehet, akkor miért nem egy rendes bankot keresel????

Provident, cofidis uzsora kamattal dolgozik!!!

2012. febr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék jövő nyárig várni a lakással és gyűjtögetni, mert az még minusz majd' félmillió lenne anyámnak...

Itt az a lényeg, hogy a lakás rezsijét fizetni kell, még üresen is. Ez elég megterhelő anyumnak, de nincs olyan állapotban a lakás, hogy kiadható legyen. Már 1-másfél éve áll üresen, és csak fizet-fizet...

Szeretném egy az egyben letudni a dolgot és legkésőbb nyár felé már meghirdetni a felújított lakást...


Utolsó: milyen bankokra gondolsz? Az OTP-nél 36 hónapra 500.000 Ft-ra 240.000 Ft a hitel..:( Ja, és van már folyószámlahitelem (OTP)...:-/

2012. febr. 18. 10:21
 4/15 anonim ***** válasza:

Otp, Erste stb.

A lényeg, hogy jelzáloghitel legyen, mivel ennek a legolcsóbb a kamata!

A cofidis, provident sokkal több kamatot kér, mint pl. az otp.

2012. febr. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Szentirmainé ***** válasza:

Na ez nem igy müködik! Néhány szempont, hogy értsd a bankok müködését:

1, Ha az ingatlan nagyon rossz állapotban van, akkor lehet, hogy fedezetnek sem felel meg a bank szemében / értékbecslő állapitja meg!/

2, Abban az esetben, ha nem fogadja el a bank, akkor egy másik ingatlanra kell hitelt felvegyél, abból renováln és ha kész, akkor fedezetet cserélni a hitelben.

3, A törlesztésed milliónként 12000Ft - nincsen jobb!!! Számolj, mennyi kell neked a munkákhoz és szorozd evvel.

4, Azt, hogy mennyit kell a végére visszafizetni? Majdnem a dupláját 20 év alatt....ennél sincsen jobb!!

Remélem segitettem.

2012. febr. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát... Kb. 650-700.000 kellene max. Többet semmiképp se akarok felvenni, szerintem minden meglenne már 500.000-ból is, de biztos ami biztos, többet szeretnék felvenni.

A lakás öröklési dolgok miatt már fel lett becsülve, kb. 11-12 milliót ér.

2012. febr. 22. 21:53
 7/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a bank lenne a legjobb. A gyorskölcsönök brutális THM-mel dolgoznak, ott a többszörösét kell majd visszafizetned. Én a helyedben eladnám a lakást, vennék egy kisebbet, azt újítanám fel és adnám ki. Vagy banktól vennék fel jelzálog hitelt a felújításra, mert még mindig olcsóbban jönnék ki.
2012. febr. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem tudom.. hamar kellene a pénz, mert legkésőbb márc. elején el szeretném kezdeni a felújítást, akkor még nincs is sok munkám a melóban...

A jelzáloghitellel az szerintem a baj, hogy nem az én nevemen van a lakás, ergo nem intézkedhetek... még nincs átíratva az elhunytról...

2012. febr. 23. 09:24
 9/15 anonim ***** válasza:

Én számoltam egy kicsit. Ha felveszed mondjuk a Cofidis-hitelt, akkor 600 ezer forintot törlesztesz havi 21 ezer forinttal 4 éven keresztül. Vagyis durván egy millát fizetsz vissza. Viszont!!! Ez alatt a négy év alatt mindig kell, hogy legyen munkád, megélhetésed, egészséged, szóval van kockázat. Ha két évig nem újítod fel, hanem félreteszed a 25 ezreket, akkor is elmegy ez a négyszáz a rezsire, de ket év múlva fel tudod újítani és ki tudod adni.

Tehát ha ki tudod adni biztosan, akkor van miből törleszteni. Ha ez tuti biztos, akkor én is inkább felújítanám és kiadnám. Ha viszont nem biztos, akkor inkább várnék és spórolnék rá.

2012. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az otp-nél havi 29 ezret fizetek 6 évig 1,5 millióra!

Tehát a cofidis jóval drágább, mint ahogy már írtuk idáig is.

2012. febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!