Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakitől elveszi a bank a...

Ha valakitől elveszi a bank a házát mert nem tudja fizetni a hitel, akkor a bank már úgy ad túl rajta hogy minden terhelés nélkül?

Figyelt kérdés
A villanyt a gázt és a vizt visszakötik amikor megvásárolom a házat? Vagy rajtamarad az adóság és csak akkor kötik vissza ha kifizetem amit az elöző tulajdonos rajta hagyott??
2012. febr. 20. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Az adás-vételi szerződésben azért szokott az a mondat lenni, hogy: "per- és teher mentesen", mert ezzel kijelenti az eladó, hogy semmi "koloncot" nem veszel meg a házzal együtt. De legtisztább dolog megkérdezni a bankot, vagy azt a végrehajtót, aki az esetleges árverezést lebonyolítja.
2012. febr. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat. A vissza kell köttetni vagy visszakötik az áramot a gázt és a vízt??
2012. febr. 20. 10:00
 3/6 Szentirmainé ***** válasza:

Bocsánat, hogy bele szólok, de nekem ez a szakmám:


A végrehajtótól vásárolt ház teher mentes lesz!

Abban az esetben, ha vételár nem fedezi az összes terhet, akkor természetesen a villany és a gáz sem lesz vissza kötve. Viszont az elektormos müvekhez és a gázosokhoz el kell menni az adásvételi szerződéssel és átirják az órákat, valamint az adósság megfizetése nélkül vissza is állitják azokat a forgalomba. Hiszen a vevő nem büntethető az eladó vétségéért!!!

2012. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Köszi a segítséget, ezt már én sem tudtam volna!
2012. febr. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És ha a vételár fedezi az öszes terhelést?
2012. febr. 21. 09:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Az előfizető tartozik a Gázműveknek, Elektromos Műveknek stb. Ha más lesz az új tulajdonos/bérlő, akkor nyilván az előfizető is más lesz, így annak a korábbi előfizető dolgaihoz semmi köze.


Ha ugyanaz a személy lesz az új tulajdonos, aki személy szerint tartozik a szolgáltatóknak, akkor azt a pénzt nyilvánvalóan keresni fogják rajta, amíg tartozása van, addig nem kötnek vissza semmit, szerintem.

2012. márc. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!