Kölcsönadnál neki így?

Figyelt kérdés
Másfél minimálbérből élünk (nekem teljes, páromnak fél állása van), mindíg félre teszünk ebből, nincs káros szenvedélyünk, spórolósok vagyunk, de azért nem élünk rosszul. Sokan szoktak tőlem kölcsön kérni, de volt, aki lehúzott 300 ezerrel, volt, aki 10 ezerrel (ez a 2 már biztos, hogy nem fog visszafizetni), most tartozik nekem egy ember 35000el, részletekbe fizetget, egy ember 3000el, egy 4000el, egy 1500al, egy egy 1000essel, sajnos olyan vagyok, hogy ha látom, hogy neki szar, már kikapcsolásnál tart, vagy nincs pénze kajára, kölcsönadok, de most is egy ismerősöm kér kölcsön 15-20000 ftot, mondtam neki ma, hogy meggondolom, de nála meg a villanyt kapcsolják ki, ha nem fizeti ki, ha nem adok neki kölcsön, és kikapcsolják, az nekem olyan szarul esik, hogy tehettem volna ellene, de ha kölcsönadok, nem biztos, hogy visszaadja, mert így is szinte minden nap kér 300-500 ftot kajára, de általában másnap visszaadja. Kb. fél millió ft félretett pénzem van, a párom fél bérét mindig eltesszük, de van, hogy az enyémből is, de ha megszűnik valamelyikünknek a munkája, nekem arra kell ez a félretett pénz.
2012. febr. 20. 22:00
 1/9 A kérdező kommentje:
ja meg egy másik "haverom" kért 18000et és visszaadott 6ot
2012. febr. 20. 22:07
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha így folytatod, fél éven belül búcsút mondhatsz a félretett pénzednek. Szép dolog az önzetlenség, de a saját érdeketekben maradj a reális határokon belül.
2012. febr. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Nálam alapszabály, hogy csak nagyon közeli rokonnak, barátnak és csak annyit adok kölcsön, amennyit nem lenne gond ajándékba sem odaadni, ha az illető nem tudná visszafizetni.
2012. febr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Azért járnak a nyakadra, mert tudják, hogy nem tudsz nemet mondani. Egyszerűen kihasználnak. Mondd nekik azt, hogy most neked sincs. Nem viselheted magadon a világ összes baját. Így a végén tényleg nálad lesz kikapcsolva minden.
2012. febr. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt hogy nekem sem adtak meg tartozást, de csak 1x fordult elő, mert azóta nem adok senkinek. Nem vagyok én sem bank, sem földre szállt Szűz Mária, hogy másoknak fizessem azokat a számlákat amiket ő halmozott fel, aztán meg fussak, a pénzem után.

Előbb utóbb tényleg búcsút mondhatsz a megtakarításodnak, vagy egy részének, mert ezek az emberek nem fognak leszállni rólad, és akár önhibájukon kívül olyan helyzetbe kerülnek, hogy nem tudják megadni a tartozást, utána meg te leszel a világon a legaljasabb hogy követeled vissza ami a tiéd, vagy hogy miért nem adsz, ha eddig adtál.

Az okos ember mások kárán tanul, a buta a sajátján se (300 ezer már ment a levesbe).

2012. febr. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%
Kölcsönadnék. De csakis szerződéssel. Így tuti visszakapom a pénzt. Meg kell mondani neki, hogy a szerződés pont a barátságotok védelmében kell.
2012. febr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:44


Hiába ír szerződést, egyrészt senkinek nincs kedve pár tízezer ft-ért bíróságra járnia (lehet az utazás maga többe kerül), másrészt hiába van szerződés ha nincs semmi a tulajdonában soha nem fog fizetni.

A barátságok érdekében nem szabad kölcsönadni, és akkor nem lesz harag sem.

2012. febr. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

hé ember!

ki vagy használva!

ezt nagyon gyorsan felejtsd el! mondd meg hogy neked se rózsás az anyagi helyzeted és ennyi viszlát!

nem nyitsz neki ajtót majd leszáll rólad. de amíg látja hogy talán adsz neki lóvét, akkor addig fog nyomulni még a kezében nem látja a kívánt összeget.


NE A TE PROBLÉMÁD LEGYEN AZ HOGY NEM TUDJA FIZETNI A VILLANYSZÁMLÁT

2012. febr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jó dolog az önzetlenség olyanok felé akik értékelik és nem élnek vissza vele.


Meghívni valakit egy 100Ft-os kávéra vagy kölcsön adni neki a fizetésed 1/5öd részét az azért teljesen más dolog.


az hogy kikapcsolják a villanyt az nem a te dolgod, sajnálatos hogy ez megesik, de mindenki a saját életének az alakítója.


Ha nagyon közeli ismerős akivel több éve ismerem, illetve családtag akkor természetesen segítek. ha tudom hogy nincs munkája akkor meg úgy hogy tudom hogy azt a pénzt sosem látom viszont.


Szabni kell egy határt, mert manapság az a fél millió szinte semmiség. Pár hónap alatt leúszik ha valaki elveszíti a munkáját.

2012. febr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!