Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem én döntöm el hogy...

Miért nem én döntöm el hogy kinek adom oda a bankkártyámat?

Figyelt kérdés

Valamelyik nap megkértem az egyik ismerősömet hogy a kártyámról utaljon át pénzt (mivel 40 km-re van a legközelebbi OTP és nincs kedvem 1500at ezért "kidobni" az ablakon.


Az OTP-nél közölték vele h nincs joga ahhoz hogy nála legyen a kártyám, majdnem el is vették tőle.


2012. febr. 22. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha ellopta volna, és sikerül pénzt levennie a számládról, akkor meg azért sírnál, hogy hogy lehet ilyet megengedni.

Nem véletlenül névre szól a bankszámla és a bankkártya is.

2012. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel. Az OTP-ben honnan kellett volna tudnia az alkalmazottnak, hogy nem lopott-e a kártya?

Sok helyen külföldön a kártyás vásárlásoknál kérik a személyit. Tavaly voltunk Madridban, amikor kis összeget fizettem egy eldugott kis boltban, akkor is kérték a személyit vagy bármilyen fényképes dokumentumot. És nem csak immel-ámmal odapillantottak, hanem leellenőrizték a fényképet és hogy a név stimmel-e a kártyán.



A másik az, hogy az OTP-nél is lehet a netről utalni, ha kérted a hozzáférést. Egy csomó időt meg lehet vele spórolni.

2012. febr. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is: a pénz nem a kártyádon van, hanem a számládon.

A számládhoz annak adsz hozzáférést, akinek akarsz: csináltatsz neki társkártyát és kész. Persze akkor korlátlan hozzáférése lesz a pénzedhez bármikor.

Ha messze van az otp, akkor igényelj netbankot. Azt még talán telefonon is el tudják intézni. Akkor egy csomó mindent otthonról intézhetsz, ráadásul az utalás ingyenes (ha a bankban utalsz, az kb. 300-400 Ft).

2012. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

de nem ezért van a pin kód?


egész életemben egyszer vesztettem el pénzt (az is 500 Ft volt).


A netbankot csak személyesen lehet igényelni.

2012. febr. 22. 18:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az otp részéről ez marha egyszerű. Ha nem kötné ezt ki, akkor ha levesznek pénzt a számládról, perelhetnéd őket. A pin kód meg nem egy mindenható dolog. Bárki meglesheti a hátad mögül.


Ez van, ez már akkor is benne volt a szerződésben, amikor aláírtad. El kellett volna olvasni, akkor nem ért volna meglepetésként most.

2012. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Átutalásról volt szó, ha valahogy elveszteném a kártyám és a megtaláló megtudná a pinkódom, szerintem egyből egy automatához menne, nem pedig átutalni próbálná.
2012. febr. 22. 19:28
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A PIN nemcsak erre való, a bankkártyád száma, és a hátán lévő 3 jegyű kód alapján bárki bármit rendelhet a netről. PIN kód nélkül. Te meg csak pisloghatsz és fizethetsz.

Tök mindegy, hogy te mit akartál. A bank helyesen járt el, mert nem tudhatta, hogy te tényleg át akarsz utaltatni, milyen összeget és kinek. Durva is lenne, ha valaki besétálna egy bankhoz akár egy talált vagy lopott kártyával, hogy utalna.

2012. febr. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Használj NETbankot! Úgy nem kell többé kilépni se a lakásból, ha átutalni szeretnél :)
2012. febr. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!