Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok lemondani ház-adó...

Hogyan tudok lemondani ház-adósság jellegű öröksgéről?

Figyelt kérdés
Szülőm a házára nagy hitelt vett fel, melyet nem képes (és nem is lesz képes) törleszteni. A ház tönkrement, a felvett hitelt a ház elárverezése nem fogja kiegyenlíteni. Nem tudom, hogy a ház a nevemen van-e (a szülő mint informáió forrás ebben nem megbízható) és az üggyel kapcsolatban a ház címén túlmenően nem tudok semmilyen további információt. Tudom, hogy létezik olyan, hogy örökségről le lehet mondani, de teljesen ismeretlen számomra ez a terület, ráadásul a szülőtől kapott információk nem mindig hitelesek. A kérdésem az, hogyan fogjak hozzá?
2012. febr. 28. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:

A ház biztos nincs a neveden,mert akkor neked is alá kellett volna írni a kölcsönszerződést.

igen az örökségrőlle lehet mondani. Az egészről egyben.Akkor se adósság, se ház

2012. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt én is tudom, de volt egy korábbi hitel is, melyet segítségképpen felvettem de végül a szülő nem tudta kifizetni. Mint leírtam én is tudom, hogy lehetséges a lemondás, de hol, hogyan? Földhivatalnál, közjegyzőnél talán, vagy van erre külön kirendeltség Budapesten?
2012. febr. 29. 16:13
 3/4 A kérdező kommentje:
Továbbá tudok róla, hogy az aláírásomat és adataimat a szülő több alkalommal is felhasználta, tehát lehet hogy a ház nevemen is van.
2012. febr. 29. 16:16
 4/4 anonim ***** válasza:

akkor mondhatsz le, ha meghalnak a szüleid, vagyis a hagyatéki tárgyaláson.

A hitelt a szüleid vették fel nem te. Tehát nem te fizetsz, hanem ők. Ha a te házadra vették fel (és már nagykorú vagy) akkor vagy aláírtad, vagy okiratot hamisítottak.

ha nem fizetik a hitelt,akkor úszik a ház. De a fennmaradó tartozást te csak akkor örökölnéd, ha meghalnának (öröklés csak halál után van)

tehát amíg élnek, addig nincs dolgod a dologgal. úszott a házad..

2012. febr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!