Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Önkéntes pénztári számlaértesí...

Önkéntes pénztári számlaértesítőn, mit jelent ez?

Figyelt kérdés

Van egy "Egyéni számla záróegyenlege forintban" ezt értem.

Van "Egyéni számla záróegyenlege elszámolási egységben", és van egy "Portfólió záró árfolyama". Ezek mik?

Összegszerűen:

Egyéni... forintban: tőke 282.121, hozam 366.189, összesen 648.310.

Egyéni... elszámolási egységben 516.528

Portf. záróárfolyama 1.255.132


Én ezt nem értem :)



2012. márc. 1. 18:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A befizetéseidet elhelyezik befektetési alapokban. A befektetési alapoknak minden nap van egy árfolyama. Befizetés/árfolyam= befektetési egység (db)


Az egyenleged szerint neked 516.528 db befektetési egységed van. Ha ezt megszorzod a mindenkor érvényes árfolyammal, akkor megkapod az aktuális egyenleged.

516.528 x 1,255134 = 648 310 Ft

Az aktuális árfolyamot a pénztárad honlapján láthatod, ez alapján könnyen ki tudod számítani ma mennyit ér a pénzed.

Az egység db szám is folyamatosan nő ha mindig fizetgetsz be a számládra.

2012. márc. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Értékeltem a válaszod.
2012. márc. 2. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!