Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kinek-mi a véleménye az...

Kinek-mi a véleménye az árfolyamrögzítésről? Bele mertek vágni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem már nem érint, mert végtörlesztettem, de ha az nem jött volna össze, akkor biztosan élnék ezzel a lehetőséggel.
2012. ápr. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Érdemes belevágni, mert kiszámíthatóvá válik a kiadásod a következő 5 évre.

Persze mindezt csak úgy tedd meg, hogy a mostani törlesztőrészlet és a kisebb rögzített árfolyamhoz tartozó törlesztőrészlet közti különbséget rendszeresen megtakarítod!


Ez a megtakarítás lehet lakáskassza, melyből 4-5 év után előtörlesztheted az akkor még chf hiteledet.


Találsz árfolyamrögzítőkalkulátorokat a neten.


Nyugodtan vágj bele, de csak takarékoskodással együtt.

2012. ápr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 sedacurforte válasza:

Tény és való, hogy 5 évre kiszámítható a törlesztőrészlet. Mi tegnap előtt voltunk a bankba, kiszámolták, hogy 2017 júniustól mennyi is lenne a törlesztőrészletünk. Ha nem kötsz valamilyen lakáskasszát, havi szinten 11 ezer forinttal lenne több a mai árfolyamon a törlesztőrészlet. Az igaz, hogy a különbözet kamatrészét átvállalja a bank és az állam, de a töke részre akkora kamatot tesznek, hogy szinte teljes egészében a kamatot is meg kell fizetni. :(

Számszerűleg: kb. 540 ezer tőkerész ha összejön a gyűjtőszámlán öt év alatt, a fennmaradó 11 évben összessen 1200000 forintot kell visszafizetni havi lebontásban. Tehát szerintem meggondolandó, főleg azoknak, akik eddig is ki tudták fizetni, mert 2017 után lehet, hogy már tényleg nem tudják.

2012. ápr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Napokban jártam a bankba érdeklődni,és szerintem nem éri meg.Nekem legalábbis. Egyrészt, ha lejár a rögzítés,és nem szeretnéd,hogy megemelkedjen a havi törlesztő részleted a mostanihoz képest +15%-kal többel,akkor a gyűjtőszámla hitelét 40 évig fizetheted,és 3* annyit fizethetsz vissza. Számokkal ez annyit jelent,hogy nekem kb 17.000Ft-al lenne kevesebb a havi törlesztőm most,a gyszámlán az 5 év után kb 800.000Ft jönne össze,ami 2051-ig fizetnék 8300ft-al az =3.300.000Ft. megint a bankok járnak jól. :(
2012. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elsősorban attól függ, a havi törlesztő részleten belül mennyi a kamat, és mennyi a tőkerész. Minél nagyobb a tőkerész, annál kevésbé van értelme belevágni, annál inkább ráfizetéses lehet! A kamatrész 180/250/2,5 Ft feletti részét (CHF/EUR/JPY) kifizeti helyetted a bankod és az állam, tehát bizonyos esetekben VÉTEK lehet kihagyni ezt a lehetőséget. Egyes szakmai vélemények szerint érdemes a havonta megmaradó pénzt egy lakástakarék-pénztári megtakarításba fizetni, ezer forintonként 300 forint garantált állami támogatást kapsz mellé havonta és az árfolyamgát lejártakor 5-7%-os FIX kamatú forinthitellel ki tudod váltani a devizahitelt, ha majd szeretnéd. Ráadásul a megtakarítást bármikor lehet szüneteltetni, azaz nem muszáj minden hónapban fizetni, mint egy banki hitel törlesztő részletét. De itt mindent megtalálsz az árfolyamgátról, ami fontos lehet: [link]
2012. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!