Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A pénzügyi tanácsadónak az...

A pénzügyi tanácsadónak az ügyfél fizet vagy a banktól kapja a jutalékot az ügyfél után?

Figyelt kérdés
Olyan elven működik mint a biztosítási alkusz?
2012. ápr. 6. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
ugyanolyan elven mint az alkusz, a banktól kapja a jutalékot az ügyfél után.
2012. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ.


Az ilyen tukmálós - "diákok öltönyben" stílusú pénzügyi tanácsadóknak a háttérintézet fizet, nekik meg a pénzintézetek az eladott konstrukciók után.


A valódi, komoly pénzügyi tanácsadó szakembereknek nem a pénzintézetek fizetnek (mivel legkevésbé használják őket), hanem az ügyfél fizet hol a profitból, hol pedig fix összeget.

2012. ápr. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

amennyiben a pénzügyi tanácsadó biztosítási konstrukciót közvetít (függetlenül attól, hogy függő vagy független közvetítő (többesügynök és alkusz)) akkor a biztosítótól kap jutalékot


amennyiben hitel, vagy egyéb banki terméket közvetít akkor az alkusz az ügyféltől kap javadalmazást, a többi közvetítő a hitelintézettől.


ha a pénzügyi tanácsadó, befektetési tanácsokat is adhat - mert egy befektetési szolgáltató függő ügynöke. a hatályos rendelkezések ugyanis nem teszik lehetővé többesügynöki befektetési tanácsadást - akkor a befektetési vállalkozástól kap jutalékot.


az Eu irányelvei szerint idehaza is be kell (és hamarosan megtörténik), hogy az alkuszi tevékenységért pénzintézet ne fizethessen csak az ügyfél.

2012. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az ügyfél, így ha visszamondja később az üzletet, tőled is visszakérika jutalékot ami a fizetésed, így jó a munka ?
2012. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

kedves második, én például tényleg jó szakember vagyok és nem az ügyfelek fizetnek a munkámért....


Amúgy van pénzügyi tanácsadó, aki a banktól és az ügyfelektől is kapnak jutalékot pl.: Brókernet vagy Credithill és vannak azok, akiket csak a bank fizet.


Kérdezd meg a tanácsadód, hogy ki fizeti őt, esetleg kérj több tanácsadótól ajánlatot.


Hitelt szeretnél felvenni?

2012. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"...Brókernet vagy Credithill..."


Hallod, a KOMOLY pénzügyi tanácsadó ott kezdődik, hogy a belvárosi irodájában fogad, én rábízok 500.000.000 forintot és ő kihoz nekem belőle X% profitot évente. Nem az OVB-nél meg a Credithillnél.

2012. ápr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

pénzügyi tanácsadó többféle van. szerintem ott kezdődik, hogy nem ért mindenhez.

Kérdés, hogy befektetni szeretne a kérdező vagy hitelt felvenni vagy egyéb...


én speciel nem értek ahhoz, hogy 500milliót hova a legkedvezőbb befektetni, de a saját szakterületemen nem hiszem, hogy bárki jobb lenne nálam....

2012. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aki segít hitelt választani az ügynök vagy alkusz, csak szeretne pénzügyi tanácsadó lenni...


Bocs.


Az én értelmezésemben a pénzügyi tanácsadó az, akihez oda mész a pénzzel és megmondja, hogy miként csinálj belőle többet - aztán a haszonból keményen lenyúl.

2012. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Te értelmezésed szerint, nem vagyok pénzügyi tanácsadó, de nem is szeretnék akkor az lenni.


Az átlagember viszont nem szaladgál 500millióval a hóna alatt és a hiteltanácsadóját vagy a biztosítási alkuszát is pénzügyi tanácsadónak hívja...

2012. ápr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!