Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diák vagyok, spórolás céljából...

Diák vagyok, spórolás céljából hova tegyem a pénzem?

Figyelt kérdés
Nem igazán értek hozzá, ezért is érdekelne, hogy milyen lehetőségeim lennének a megtakarításokra. Szeptember környékén egy olyan 100 ezer forintot tennék betétbe, vagy lekötésbe, vagy amivel jól járnék. Mivel lenne érdemes foglalkozni ezen a téren?
2009. jún. 18. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
úgysem jársz jól semmivel sem, mert ezaz ország ellened van, és nem érted. ott húz le ahol tud.
2009. jún. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ha van bankszámlád, lekötheted rajta a pénzt. (Igaz a kh-nál érdemesebb megtakarítási számlára tenni, mert magasabb kamatot ad, mintha lekötnéd; kivéve az üdvözlet betét kamata) Nem fogsz meggazdagodni belőle, de legálább valamennyit fial, és ha közben mégi szükséged van rá, kiveheted (figyelj a lekötési időre!)
2009. jún. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Második:

A k&h-nál vagyok, szóval az még stimmel is.

Azt sem tom, h mit jelent pl az éves 12%-os kamat. H most akkor beteszem 1 évre, és 12%-ot kamatozik, vagy ha csak 3 hónapra, akkor csak 3%-ot?:S

vagy hogy van ez?

2009. jún. 19. 07:53
 4/13 A kérdező kommentje:

Jah, és ajánlottak nem rég a k&h-nál valami olyan megtakarítást, amiben valami számlára át kellene utalni minimum 50ezer ft-t, és havonta kellene még utalni 5000ft-t, és akkor az elvileg nagyon jól kamatozna.

Erről tud valaki valamit?

2009. jún. 19. 07:54
 5/13 anonim ***** válasza:

én voltam a k&h-nál, fél év alatt minusz 5000 ft lett a kártyámat, ugyanis fél évig nemhasználtam, mert külföldre utaztam és minden pénzt levettem róla. na ennyit a k&h-ról.

váltottam otp-re, majd miután ismét külföldre kellett utaznom, levettem minden pénzt, és úgydöntöttem lemondom a kártyámat. elmentem, elintéztem, lemondtam, mikor hazajöttem 4 boríték is várt, h ennyi és ennyi minusz van a kártyámon (szerencsére nem 5000, mint a k&h-nál) elmentem hát otp-be, lemondtam mégegyszer és kifizettem azt azb 1000 ft-ot. egy hóna múlva újabb levél, h megint minuszban vagyok....hát mondom ilyen nincsen.bementem újra, mutattam a szerződésbontó nyilatkozatomat, mire a nő volt felháborodva h én mért beszélek vele így, mivel ő normálisan beszélt velem. mondom jah, csaképp arra nemtud válasdzolni h mi ez az egész

, h képtelenség lemondani egy bankszámlaszámot. onnantról kedves volt. 1 hónap múlva újabb boríték....:D visszamentem és aztmondták h igen, de innentről már nemfog több jönni. namost várom a következő hónapot. ennyit az otp-ről is.

most átmentem a raiffeisenhez.

2009. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mivel diák vagyok,í gy trambulinom van a k&h-nál, és csak azért von le 10ft-t, ha sms-t küld az egyenlegem változásáról, tranzakció esetén
2009. jún. 19. 12:09
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekünk is KH trambulinunk van (diák) Van hozzá KH trambulin megtakarítási szla ( [link]

Minimun 20ezer Ftnak kell lennie rajta, havonta 2 tranzakció kamatveszteség nélkül végezhető (a számlán maradó pénz kamatozik) Nincs külön havidíja.

Az éves kamat azt jelenti leegyszerűsítve, hogy, ha egy évre lenne lekötve a pénzed, akkor annyi % kamatot kapnál. A kamatot úgy számolja a bank, hogy a pénzösszeget megszorozza az éves kamattal, elosztja 365-tel és megszorozza a kamatszámítási napokkal (pl 1 havi lekötésnél 30-cal)

Ha van e-bankod, neten keresztül tudsz intézni szinte mindent (átutalás, számlák közötti átvezetés, betét leköté/felbontás; meg tudod nézni a számlaforgalmad) Nem egy egetverő pénzt kérnek érte, és bankfiókba mászkálás nélkül utalhasz (kedvező áron), ami jól jön pl. ha főiskolás/egyetemista vagy és a kolit utalnod kell, nem fizetheted csekken.

Az OTPtől mentünk át, sokkal kevesebbe kerül így egy havi bankköltségünk.

2009. jún. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

az ebankot azt én is használom, a bankba max pénzt befizetni járok be.

Ezt a megtakarítási számlát meg megnézem még, h miképpen is működik

2009. jún. 19. 16:23
 9/13 anonim ***** válasza:
Annyit hozzá, hogy ha az említett módszerrel kiszámítod a kamatnyereséged, abból vond ki annak 20%-át, mert az elmegy kamatadóra. Szerencsére ezt a tételt nem kell az adóbevallásban feltüntetni (remélem jól tudom,, bár nekem azt mondták nem kell) a betétlekötés végeztével a kamat jóváírásakor a bank autómatikusan levonja és átutalja az államnak. Csak egy példa: tehát 100e forint 12%-al 3 hónapra 100.000x0.12/4=3000 mínusz 3000 ft 20%-a=600(kamatadó, tehát 3000-600=2400 ft mondjuk 3 hónapra 100.000ft 12 kamattal. Azt kell megvizsgálni, hogy mondjuk ez így megéri-e a fennálló banki költségekkel (pl. számlavezetési díj, tranzakciódíjak, átutalási díjak, stb. 3 hónapra). Még negatív is lehet az egyenleg, és a 12% eléggé akciós kamatnak tűnik (tehát lehet, hogy fél év múlva már csak 8 vagy 6, vagy 5 %al tudod majd ezt az akkor már nem friss tőkét nem akciós kamattal lekötni. Gondold ezeket át, és úgy dönts.
2009. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Én az axa-nál vagyok! Nekem ott van hitelem és így ügye számlám is! Nincs kezelési költsége, nincs átutalási költsége se, és 9% a kamat rajta lekötés nélkül! Ha szeretnél számlát nyitni annak 6800 ft a költsége, semmi több!
2009. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!