Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van ma jelenleg adósok börtöne...

Van ma jelenleg adósok börtöne? Ezért lecsukhatnak?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy volt egy 300 ezer ft-os tartozásom ami 4 év alatt 500 ezer ft lett.Levonni nem tudták a pénzt vagy is a fízetésemet,mert a párom számlájára megy és semmi nincs a nevemen.A kérdésem az lenne,hogy lehetséges e az,hogy lecsuknak ezért?Sporolok rá és a fele már meg van a pénznek,még kb fél év kell hogy össze jöjjön a többi is,azért spórolok mert ha levonják,akkor nem járok jól,így jobban járok ha én össze gyűjtögetem és egyben befízetem.A dolog már 4 éve húzodik,szerintetek lecsukhatnak ezért?Már rengeteg behajtó cégnél volt a dolog,de senki nem tudta behajtani,most valami ügyvédnél tart a dolog.
2012. ápr. 14. 16:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat..Nem így akartam feltenni a kérdést..Szóval létezik ma magyarországon adósok börtöne?
2012. ápr. 14. 17:01
 2/8 anonim ***** válasza:

Bevallott,elismert tartozásért, ráadásul amit hajlandó vagy megfizetni is, pláne ilyen "kis" összeg miatt még véletlenül sem csuknak le, legfeljebb megspékelik még késedelmi pótlékkal. Max. adócsalásért,vagy bármilyen más elcsalt, elsikkasztott pénzért zárhatnak be valakit.

M.O-n adósok börtöne nincs, csak adócsalók börtöne :-)

2012. ápr. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem vagyok adó csaló:)

Ez egy hitel tartozás amit nem tudtam fízetni..

2012. ápr. 14. 17:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor végképp semmi ok az aggodalomra, ha nem lesz végrehajtható vagyontárgyad (ingatlan,gjmű,üzletrész), letiltható jövedelmed, akkor lefoglalni, tiltani nem tudnak semmit, előbb-utóbb ki tudod fizetni a tartozást.

A börtönt felejtsd el.

2012. ápr. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Tartozni nem bűncselekmény, ezért nem mész börtönbe.

Viszont a fizetésedből le tudják tiltani akkor is ha az más számlájára megy, mert eleve annyival kevesebbet utal a munkáltató.

2012. ápr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ha ingatlan eladok s nem adózok belőle az adócsalás?
2013. nov. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vallod be akkor igen. Ha bevallod, de nem fizeted be, akkor nem.
2013. nov. 9. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
tehát ha nem vallom be s elköltöm a pénzt lecsuknak, de ha bevallom s elköltöm a pénzt de nincs munkám s ingatlanom akkor semmi se lesz csak jönnek a levelek?
2013. nov. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!