Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 50 millió Ft-tal szeretnek...

WJohn kérdése:

50 millió Ft-tal szeretnek külföldi devza számlát nyitni és EUR/USD valamint USD/HUF Árfolyam ingadozást kihasználni. Mennyire biztonságos? Mit Javasoltok?

Figyelt kérdés
Úgy láttam, hogy évi 2-4valtassal 10% feletti hozamot lehet elérni.

2012. ápr. 17. 07:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
mit számoltál te? nem számolod az utalási költséget, az átváltási költséget és avételi és eladásiközti különbséget. ha váltogatsz veszteséged lesz.
2012. ápr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
80%-abol inkabb vegyel allampapirokat a maradek 20%-al meg menj forexre.
2012. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Ha devizaspekulációt akarsz akkor keress egy megbízható magyar/külföldi brokercéget. Ott a költségek elhanyagolhatóak(százalékban nem is mérhetőek) és akár tőkeáttét nélkül tudsz kereskedni.

Az "utcai" vételt nem javaslom mert akkora a vételi-eladási árfolyamkülönbség hogy nem éri meg!(na itt már sok százalékról beszélünk!!)


Ugyanakkor más helyen is kifejtettem hogy egy állampapír most nagyon megéri mert biztos bevétel és magas a hozam.

Az idióta gazdaságpolitika ami miatt ez van egy más kérdés de attól még befektetői szemmel jó biznisz.

2012. ápr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
A Saxo banknál 0,05 százalék a valtasi költség. Nem akarok szorzókat csak a pénzem el kereskedni. Az allampapirtol felek, mert ki tudja mikor dől be a magyar gazdaság.
2012. ápr. 17. 16:01
 5/25 anonim ***** válasza:

A Saxo komoly, megbízható bank, de ilyen ismeretekkel hamarabb fog a Te számlád bebukni, mint a magyar állam.

Ha nem a neked megfelelő irányba megy az árfolyam, akkor könnyen bukhatsz, az általad "kiszámított" 10%-ra semmi garancia nincs.

2012. ápr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
Forexről lebeszélnélek!
2012. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Célom, hogy dollárban történő megtakarítás növekedjen, a másik 2 valuta eszköznek kell. Nem baj ha hónapokig 'all' a pénzem a másik 2 valutában. Azonban tovabbra is tartok a Ft-tol, államcsőd, [nagy hosszantarto leértékelés]. mit javasolsz? Visszanezve a korábbi évek statisztikáját, ilyen stratégiával mit lehet ebből kihozni?
2012. ápr. 18. 01:15
 8/25 anonim ***** válasza:
Én nem értem ezt a "stratégiát".
2012. ápr. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

ez stratégia.

Lehet, hogy te félsz az államcsődtől, érdekes akülföldi befektetőknem és nyomják beleapénzt a nagyon jólfizető állampapirokba.

Szerintem te szellemeket látsz és elcsesznéd az összespénzed,mert a még a vételi és eladási árfolyam közti különbséget se látod, nem beszélve a dollár és euró árfolyam összefüggéséről

2012. ápr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ha megnézzük az utóbbi 2 év€$ mozgását, látható, hogy 1,21 és 1,48 között mozgott az árfolyam. Ez több mint 20%. Minimális valtasi díj eseten 0,005% biztonságos banki háttérrel, óvatos kerskedessel, évi 7% szerintem hozható.? Szerintetek ez reális?
2012. ápr. 19. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!