Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem vehetem igénybe a...

Miért nem vehetem igénybe a hitelkeretemet?

Figyelt kérdés
A KHB-nál akartam aktiválni a hitelkeretemet. Az ügyintéző kiszámolta, hogy 143ezret igényelhetek, tehát annyival mehetnék minuszba. És most jött a levél a banktől, hogy a kérelmemet elutasították. Most mi van? Több, mint egy éve átlag 70ezer érkezik a számlámra, rendes munkaviszonyom van. Nem értem. Lehetséges egy kisebb összeget engedélyeznének?

2012. máj. 6. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt megtehetik. Az ügyintéző azt tudja mondani, hogy elvileg erre a helyzetre megadnák, de a döntést nem ő hozza meg.

Nem "aktiválni" akartad a "hitelkeretedet", hanem hitelszerződést akartál kötni, és elutasították a kérelmet, mert valamiért nem ítélték úgy, hogy megfelelő ehhez a helyzeted.

Próbálkozz esetleg másik banknál.

2012. máj. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Hát nem tudom, mi lehetett az az ok. Át fogok menni mindenképp másik bankhoz, de nem most, mert ott fél év kellene, hogy egyáltalán megint hitelszerződést tudjak kötni. Ez most lett volna jó, mert lesz most olyan költségem, amire nem tudom, hogy hirtelen elegendő lesz-e a készpénzem, ezért akartam "bebiztosítani" magam. Kíváncsi vagyok, holnap sikerül-e tenni valamit ennek érdekében. Esetleg megpróbálok egy kisebb összeget.
2012. máj. 6. 17:52
 3/5 A kérdező kommentje:
Voltam tegnap a bankban és azt mondta az ügyintéző, hogy a központban valószínűleg nem tudták mire vélni, hogy a nettóm több mint a bruttóm (mert rájönnek a pótlékok, túlóra, útiktg). Pedig most is 80ezret utaltak át. Kérdeztem, hogy estetleg majd személyi kölcsönt tudnék-e felvenni, és nem. Próbáljam meg pár hónap múlva. Kicsit fura nekem ez az egész.
2012. máj. 8. 09:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Húgomékkal ugyanezt csináltál, igazából indok nélkül. Sajnos ez van, a bankok ezt megtehetik. :(
2012. máj. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem tudok mit tenni, gyűjtögetem a készpénzünket. De az biztos, hogy minél hamarabb átmegyek majd egy másik bankhoz.
2012. máj. 8. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!