Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ti mit tennétek a helyembe?

Kapo1588 kérdése:

Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Van 470 e ft diákhitel tartozásom, és 500 ezer megtakarításom. fizessem ki egybe az egészet vagy továbbra is havi 10 ezrével törlesszem és közbe gyűjtögessek? Félek lenullázni magam mert annyira nem biztos a munkahelyem.. (kinek az..)

2012. máj. 8. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Amint volt rá lehetőségem én visszafizettem. Szerintem ez a legjobb megoldás. Amit meg eddig a diákhitelre fizettél máris félreteheted!
2012. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

én is szabadulnék tőle csak félek hogy lenullázom magam és akkor üt be a krah...:S

neked mekkora volt a tartozásod?

2012. máj. 9. 11:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Jóval összetettebb probléma, mint hogy így igen-t vagy nem-et mondjak.

Mennyi törlesztőt kell havonta fizetned? Hogy változtatja ez a hitelállományod? Milyen bevételt tudnál magadnak csinálni a félmillióból?

2012. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
havonta 6000et kéne fizetnem ehhez képest fizetek most egy 10est. a fél millából 200 kamatozó számlán van bármikor hozzáférhetek, 300 pedig tőzsdén van részvényben egész jól áll jóval pozitivba tehát abból is nyugodt szívvel ki tudnék most szállni.
2012. máj. 10. 12:33
 5/10 A kérdező kommentje:
jah és a hitel kamata durván havi 3200 ft tehát a befizetett 10-ból 6800 megy közvetlen törlesztésre.
2012. máj. 10. 12:34
 6/10 anonim ***** válasza:
300 ezerrel tőzdsézel? Értesz is hozzá, vagy csak jól jött ki a lépés eddig? Robert Kiyosaki könyveket olvastál? Pl. "A Cashflow négyszög" ismerős?
2012. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ez az érteni hozzá dolog szerintem nagyon kevés ember állíthatja magáról hogy ÉRT hozzá.. évek óta foglalkozom vele mondjuk úgy.
2012. máj. 10. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Valóban nagyon kevés ember állíthatja magáról. Arra voltam kiváncsi, hogy ezen kevés ember közé tartozol-e. :)

A helyzet továbbra is az, hogy ha többet tudsz kihozni havonta átlagosan az 500-ból, mint, amit elvisz a 470-es tartozás, akkor nem éri meg visszafizetni. Azonban ha nem így van, akkor érdemes lenne. Ezt azonban ennyiből nem fogom tudni megmondani neked. Ezt neked jobban kell tudnod.

A Cashflow négyszög című könyvet nem véletlenül kérdeztem.

2012. máj. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szerintem 10 ezresével füzesgesd,aztán hogyha még több összejött mellé(mondjuk + 300.000),akkor fizesd 20-asokkal....kitudja milyen tartozás jöhet mellé ebben a hülye világban,szoval jobb takarékoskodni... :)
2012. máj. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
utolsó köszi a választ. nekem is ebből áll a dilemmám hogy a mai világban nem jó totál lenullázni magunkat... de ettől a sz..tól is szabadulnék:)
2012. máj. 14. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!