Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ha az édesapádtól örökölsz...

Ha az édesapádtól örökölsz egy 1 milliárd forint értékű lakatosipari céget, akkor mit tennél a helyembe? Eladni nemszeretném.

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor vigyyed te a céget
2011. szept. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van egy jól fizető állásom.
2011. szept. 17. 22:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ott dolgoznod 8 órát. Felveszel egy ügyvezetőt aki intézi a napi ügyeket. (egy egymilliárdos cégnél minden bizonnal megvannak a megfelelő emberek)

Te hetente rászánsz egy fél napot, hogy a trendeket ellenőrizd

2011. szept. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha a cég jól működik akkor én a helyedben felvennék egy a szakmában tapasztalt jó képességű ügyvezetőt.


Ha csak megyeget a cég vagy nem is megy jól akkor meg eladnám - de nem egybe, hanem darabokra bontva.

2011. szept. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jól fizető állás? szerintem az 1 milliárd forint értékű cégben jobb pénz kapnál.
2011. szept. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nem ajándékot kaptál, hanem egy nagy adag felelősséget.

De édesapád bírta vinni, így biztos te is fogod tudni.

Az biztos, hogy ha nem vagy tapasztalt a cégvezetésben, akkor utána kell nézned ki volt apud jobb keze, és kinevezni helyettes vezetőnk, miközben neked is jó lenne be tanulni a fortélyokba, és felvenni a céges ügyfelekkel a kapcsolatot, mert igazából nekik kell a face, az arc a céghez.

De ha tényleg annyira jó az állásod, hogy nem változtatnál az örökség miatt, akkor keress egy új és jó gazdát a cégnek, mert nem szabad elfeledni, ott az emberek megélhetési lehetősége a te kezedben van.

Esetleg a céges részvények egy részét eladhatnád az ott dolgozóknak, és így az általad kinevezett vezetőségre a munkások is figyelnének, hogy ne vágják át őket...

2011. szept. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 eugenica válasza:

Ha nem akarod eladni és tenni sem kívánsz benne, akkor javaslom ajándékozd el!

Kedvező válasz esetén küldeném az adataimat egy ügyvéd kíséretében.

Jelige: "Lipót mező"

2011. szept. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 homo ludensz ***** válasza:
Azt hiszem ha nekem most ez lenne a leg égetöbb anyagi gondom hát a fejem sem fájna. Képzeld el ha most te kezdenéd a céget létrehozni s mire felfuttatnád vevőkör,megrendelések, ismertség stb. akkor nem adnád el még aranyért sem. Mennyi okos,simlis politikusnak és pénzembernek van érdekeltsége olyan üzletekben amit csak messziről ugat. Egy cég értéke nem csak az épületekben,gépekben s szerszámokban mérhető de sokat számít az a kapcsolatrendszer amivel ezer szállal kötődik az üzleti élethez.Szétszedheted a gépeket szerszámokat egyenként ha eladogatod majd nem fogsz belőle kiárulni közel sem annyit mint amire felbecsülted most.Jönnek az érdeklődők összeturkálják,válogatnak fitymálgatják és még ők tesznek szívességet ha bagóért elviszik. Jó én lakatos vagyok s a fiam is az mi másként talán érzelemből közelítjük meg.Kíváncsi lennék apádék mit gyártottak?
2011. szept. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Korlát, Kapu, Kerítés, Lámpák, Zárak, Ajtók, Ablakkeretek, Díszek- és sok sok mindent.
2011. szept. 25. 11:45
 10/10 homo ludensz ***** válasza:
Én kérdeztem hogy mi a profilja a cégnek s most már látom is. Tudod én lakatos-hegesztőként kínlódtam egy T.Sz. melléküzemágban bagóért de a legszebb emlékeim onnan valók. A fiam karosszérialakatos ,de ez olyan mint egy asztalos üzemnek is messziről érezni a fa illatát. A fémnek is van s aki megfertőződik vele az nem felejti el a műhely illatát. Nagyon sok vállalkozó inkább kínlódik s kitart de nem akar más keze lába lenni. Azt mondom úgy csináld hogy később ne kelljen álmodban felriadnod hogy rosszul döntöttél.
2011. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!