Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hat éve fizetem hitelkártya...

Prizma kérdése:

Hat éve fizetem hitelkártya tartozásomat. Minden hónapban a mehatározott minimumot. Ezidáig nagyon nagy összeget kifizettem a banknak. Még a mai napon is kilencve ezer a tartozásom. Ennek így kell lennie?

Figyelt kérdés
40000ft-ot vettem akkor fel készpénzben. Azóta nem használtam. Az újat nem aktiváltam.Valami biztosan nem stimmel.Ki tudja mi lehet a probléma?

2012. máj. 9. 23:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A bank biztosan tudja.
2012. máj. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert a bank úgy osztja el a kamat és a tőke tartozást, hogy a kamat kerüljön előre.

Ilyenre gondolok: [link]

(Az árfolyamgát nem ide tartozik, csak szemléltetés a kép.)

Csak ez lehet a baj, ha nem a bank követett el hibát. Fordulj a bankodhoz segítségért, ha az nem használ, akkor a fogyasztóvédelemhez.

2012. máj. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Minden hónapban a mehatározott minimumot. "


Ezt hívják kamatcsapdának. Több a kamat, mint amennyit törlesztesz. 40000-nek a kamata kb 1300Ft/hó lehet (~40% éves kamat), persze hitelkártyánként változó. Ha ettől kevesebb a minimum (és a banknak érdeke, hogy kevesebb legyen), akkor hónapról-hónapra csak növekedett a tartozásod... És persze évente rájön a néhányezer Ft éves díj (akár 2000-5000Ft is lehet).

2012. máj. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha csak negyvenezret vettél fel és mindig időben ( késedelem nélkül)befizetted a minimum törlesztőrészletet, akkor lehetetlen hogy 90 ezer tartozásod legyen.


Általában vagy 5 vagy 10 %-os a minimum törlesztőrészlet ( bankja/hitelkártyája válogatja).

Havonta tehát a teljes kintlévőség 5 vagy 10%-át fizeted, a havi hitelkamat pedig általában kb 3,5 % körül mozog.


Eszerint képtelenség hogy nőjön a tartozásod, bár az tény hogy ha csak a minimumot fizeted, akkor évekig húzódhat a törlesztés ( javaslom, hogy annyit fizess be havonta, amennyit csak tudsz annak érdekében hogy minél kevesebbet kamatozzon, így hamarabb visszafizeted).


Ezen kívül szerintem vagy menj be a bankba és kérd ügyintéző segítségét hogy mondja el, mitől lett 90 ezres tartozásod, vagy írj nekik ( akár mail-ben is, amelyre 30 napon belül választ kell adniuk).

2012. máj. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A 90-ezer Ft-ot zsebből kifizetném. Külföldön élek már, de szégyen amit művelnek magyarországon (internetadó)?, és hogy sokan hónapról hónapra élnek és ki van centizve a fizetésük.
2012. máj. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 hunsabre válasza:

a minimumdíjjal soha nem fogod kitörleszteni, csak nő a tartozásod a magas (~40%) kamat miatt!


Hitelkártya tartozást mindíg teljesen vissza kell fizetni 1 hónapon belül, vagy esetleg 2-ön belül, hogy ne legyen sok a kamat. De sok embert a magas hitelkerettel megőrjítenek és azok bedőlnek az erőn túli vásárlásnak, amit aztán a minimum törlesztéssel a büdös életbe nem tudsz kitörleszteni.


Ajánlom hívd fel őket és srukturáld át a hiteled egy hosszabb (6-12 hó) teljes visszatörlesztéses hitelre. Legtöbb banknál van ilyen, nekem egyszer Ők ajánlották fel, mikor látták kicsit elmaradtam a törlesztéssel. akkor a kamat már "csak" ~25% volt a 40 helyett.

2012. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pontosítanék: nem nő a kintlévőség a minimum összegek ( időre történő) befizetésével, ha közben nem használja a kártyát, viszont évekig eltart, mire visszafizet akár kisebb összegű tartozást is.


A teljes visszafizetés lényege ( hónapról hónapra) hogy egyáltalán ne fizessen kamatot ( feltéve ha kizárólag vásárlásra használta a kártyáját).


A hitelkártya rugalmassága lehetővé teszi, hogy havi fix

törlesztőrészletnél magasabbat is be tudj fizetni ( előtörlesztési díj nélkül).


Átnyergelhetsz ( HUF alapú) személyi kölcsönre ( amiből ezt kiváltod) de általában ilyen kis összegű kölcsönnél, rövid futamidőre a THM viszonylag magas ( általában 30-35 %)

Ennek előnye, hogy a futamidő fix, a kamat és ennek következtében a törlesztőrészlet általában nem változik, hátránya hogy nem tudsz nagyobb összeget befizetni előtörlesztési díj nélkül, így nem tudod a kamatot mérsékelni szemben pl. a hitelkártyával.


A probléma azonban az, hogy a kérdésben foglaltak alapján

kizárt, hogy 90 ezer legyen a tartozásod ha mindig rendben ( határidőre, a bank által előírt minimumot) befizetted a törlesztőrészleteket, ezt feltétlenül beszéld meg a bankkal.

2012. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdésemre válaszolóknak a törődést.Voltam a bankban. A hangnem ,és az igerültség jellemző volt végig, mert sokat kérdeztem. Bárcsak akkor tettem volna, amikor rábeszéltek. Summa summárum, csak nekik lehet igazuk.A minimum csak a költségeket fedezte. De még mindig nem tudom, mitől nőtt a tőketartozás? Ő ezt most nem számolja ki nekem. Ennyi a történetem. Mégegyszer köszönet a válaszolóknak. Szép napot mindenkinek!
2012. máj. 26. 13:46
 9/9 anonim ***** válasza:

OK, akkor a következő lépés hogy benyújtod írásban a panaszodat a központjuknak, erre 30 napon belül kötelesek válaszolni.

Ha nem kapsz kielégítő választ, PSZÁF-hez fordulj!


Elárulod, melyik bankról van szó? Csak mert átnézném az ÁSZF-et, mit tartalmaz, hátha segíthetek ( akár priviben is).

2012. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!