Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a megoldás? Cetelem áruhite...

Mi a megoldás? Cetelem áruhitel? Többi lent.

Figyelt kérdés

A férjem elözö feleségével cetelem áruhitelt vett fel, amit válásuk után a férjem fizetett, majd munkanélküli lett és a munkanélküli biztosítást nem voltak hajlandóak a banknál elfogadni. Most ott járunk,hogy kb. 40 % kamatot tesznek minden hónapban az összeghez. Mivel pénzünk nem sok van, szeretnénk kifizetni, de hogyan hiszen ha fizetünk bele pénzt az is kevesebb lenne a kamatnál, így csak nö a tartozás.


valakinek ötlet?



2012. máj. 15. 07:29
 1/9 anonim ***** válasza:
fizessétek ki minde áron, minél hamarabb.
2012. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok híve a hitelt hitelből elvnek, de jelenleg ha járható, más megoldást nem látok. Nem tudtok esetleg annyi folyószámlahitelt felvenni, amennyi fedezi a cetelemet? Akkor azt egyben kifizethetnétek, a folyószámlahitelnek pedig nincs visszafizetési határideje. Bár a kamatot ott is vonnák havonta, de legalább ne mgyűlne a tartozás. És ha többet nem is, de legalább havi kétezret rajta hagytok, zároljátok, és lassan, de biztosan vissza is lenne fizetve. Mikor lesz munkája a férjednek, akkor pedig bele lehet húzni a törlesztésbe.
2012. máj. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben ez áruhitel ( és nem hitelkártya), akkor nem értem, miért tesznek hozzá havi 40%(!) kamatot?

Az áruhitelnek havi törlesztőrészlete van, amiben már a kamat is benne foglaltatik, ezzel legfeljebb megcsúszhattok és ilyenkor késedelmi kamatot fizethettek, de nagyon durva lenne a havi 40%.


Mi az hogy a bank nem fogadta el a biztosítást? Ezt a hitelhez kötöttétek? Bejelentettétek a biztosítónak és a biztosító nem fogadta el? Milyen indokkal?

2012. máj. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A biztosítóval levelezgettünk telefonáltunk, valamilyen papírt mindig kértek végül elutasították, az amúgy a hitellel kötött biztosítást.


a 40% kamatot nagyságrendileg írtam de a lényeg,hogy amit be tudnánk fizetni esetleg az kevesebb a havi kamatnál és így hiába fizetünk a tartozás csak nö. lényegében kidobjuk az ablakon a pénzt.


Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 15. 13:05
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja és ráadásul a bank nagyon bunkón fenyegetözik, és azt kérdezi ha nincs pénzünk miért van kifizetve a villanyszámlánk, és miért nem vagyunk az utcán? Undorító!
2012. máj. 15. 13:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Úr ISTEN!!!!!Most nem mondod komolyan, hogy ilyeneket kérdeznek????-én mondjuk nem veszek fel egy telefont sem-engem ugyan hívhatnak-főleg ismeretlen számról....
2012. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os!

neked elmentek othonról

2012. máj. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mégis milyen indokkal utasította el a biztosító a kérelmeteket? Lehet hogy ott is lehetne harcolni velük, de ennél sokkal tudatosabban kellene hozzáállni ehhez. Nem akarok indiszkrét lenni, de tényleg kíváncsi lennék, ha egyszer munkanélküliségre is szólt a biztosítás, akkor most hogy ez bekövetkezett, miért nem fizetnek?


A hiteletek amúgy havi fix törlesztőrészletű?

Ha ez így van, akkor 3 hónap elmaradás után fel is mondhatják a hiteleteket.

Nem inkább áruvásárlási kártyáról van szó?


A bank honnan tudja hogy ti milyen közüzemi számlát fizettek be? Ennek mi köze a hitelfelvételhez?


Mellesleg ezeket a telefonbeszélgetéseket kötelező rögzíteni, így ha úgy gondolod, hogy bunkó volt az ügyintéző, nyugodtan tegyél náluk panaszt ( írásban, akár e- mailen is).

2012. máj. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Lehet sértegetni nyugodtan, szerintem ez csak azt minösíti aki ilyeneket ír!


Mindenki másnak köszönöm a válaszát!


Remélem sikerül valahogy megoldani.

2012. máj. 16. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!