Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldről magyar devizaszámlá...

Külföldről magyar devizaszámlára utalás? Hogyan? Mi lenne a legolcsóbb megoldás? Paypal?

Figyelt kérdés
Férjem Angliában dolgozik. Eddig nem kellett utalni, megoldottuk másképpen, de most már utalni szeretett volna. Lloyds banknál van a számlája, netbankon keresztül nem sikerült neki. Hallottam a paypal számláról. Ez hogyan működik? Úgy is lehet ezzel, hogy ő kintről utal nekem ezen keresztül. Valaki tudna ebben segíteni? Előre is köszönöm!
2012. márc. 9. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Paypal a legegyszerubb es legolcsobb. En most kuldtem anyunak kulfoldrol 400 dollart es mindossze 2 dollarba kerult (kezelesi dij). AMikor elkuldtem innen a penzt, 1 percen belul anyu kapott egy emailt, hogy a paypal szamlajan van a penz.

A paypal szamlajarol, a magyar bankszamlajan 2 munkanapon belul megjelenik a zsozso.


A paypal szamlat letrehozod, megadod neved, cimed, stb. Hozzaadod a bankszamla szamodat, meg a kartyaszamodat. Vannak lepesek, amiket vegig kell jarni, de ez csak a te biztonsagod erdekeben. Peldaul mikor hozzaadod a kartyat a paypal szamladhoz, ok levonnak 400 forintot. Ha be van allitva, hogy kapj smst, amikor kartyahasznalat van az jo, mert akkor kapsz egy smst, hogy levontak 400 forintot es lesz az smsben egy 4 jegyu kod. Azt a 4 jegyu kodot beirod a paypalon belul, hogy hitelesitd a kartyadat. (ha nincs sms beallitva, akkor vagy online bankban megnezed masnap mikor megejelenik a tranzakcio, vagy megvarod mig kijon a havi szamlalevel.)

Miutan igazoltad a paypalon belul h tied a kartya, kuldhetsz/kaphatsz penzt kedvedre.

A ferjednek is kell egy paypal szamla, hogy arrol tudjon neked kuldeni. Penzt ugy tud, hogy beirja az email cimed, meg az osszeget es ennyi.


Paypalon belul kijelolod, hogy mekkora osszeget akarsz kivenni keszpenzben es a paypal azt elkuldi a magyar bankodba amit kb. 2 napon belul kivehetsz (ha fontot kuld, azt a paypal atvaltja forintra), vagy koltod a penzt a kartyaval. De internetes vasarlashoz is hasznalhatod a paypalon levo osszeget.


Ha van tovabbi kerdesed irj privit, en mar nagyon vagom a temat ;)

2012. márc. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az utalandó 3.2%-a +20 penny az utalás díja Angliából Paypalon.
2012. márc. 10. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ketfele penzkuldes van. Az egyik, hogy peldaul nincs egy filler sem a Paypal szamlamon, es megadom a paypalnak a hitelkartyamat, pl. egy American Express kartyat. Ha arrol veszik le a penzt, akkor bizony magas %ot szamolnak fel.


Ha a Paypal szamlamon mar van penz (mert pl. eladtam valamit az eBayen es a vasarlo fizetett) akkor abbol az osszegbol utalni joval olcsobb. Vagy utasitom a Paypalt, hogy az osszeget a bankszamlamrol vegyek le. Ebben az esetben is kevesebbet szamolnak fel, mint pl. credit kartyas kuldesnel.


Amugy a ferjed a Paypalon belul kijeloli mennyit szeretne kuldeni es meg a kuldes elott latni fogja, hogy mennyi lesz annak a dija, ha igy (hitel k.) vagy ha ugy (bank) modot valasztja.

2012. márc. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 10. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!