Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A ház elverezése után nekem...

A ház elverezése után nekem kell még valamit fizetnem a hitelből?

Figyelt kérdés

Van egy lakáshitelem, ami svájci frank alapú. 11 millió Ft-ot vettem fel kb. 4 éve, ez az összeg mostanra körülbelül 18 millió Ft és még mindig 21 évem van hátra.

Sajnos ettől a hónaptól kezdve nem tudom fizetni. Ez mivel jár? Gondolom a bank elárverezi a házat, de valószínűleg nem abban az összegben amit felvettem, mert az átalakításra felvett pénzből nem jött ki az amit terveztünk és a sajnos nem sikerült a házat befejezni, szinte félkész állapotban van.

Tehát árverezés után a fennmaradó hitel összeget befogja rajtam hajtani? Letiltja a bankszámlámat?

Esetleg a kamatokat is ki kell fizetnem?

Nagyon szépen köszönöm a segítségét.



2012. jún. 1. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen. Sajnos.
2012. jún. 1. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, de nem fog tudni mindent behajtani, keress ügyvédet az egy csomó lépést tud amivel betarthatsz a banknak...
2012. jún. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sőt, viszi árverezni az ingó vagyont, autót pl., és a leendő esetleges örökséget is viszi majd egyből.
2012. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

" az egy csomó

lépést tud amivel betarthatsz a banknak..."


cserébe addig is halmozódik a kamat...

2012. jún. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És rájönnek az ügyvédi költségek is. ;-)
2012. jún. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

beszélj a bankkal. még mielőtt nem fizetnéd.


ha 1-2 hónap kel a talpra álláshoz, akkor van esély arra, hogy alkuképesek lesznek. nekik az a jobb ha fizetsz rendesen, minthogy félkész házakat árverezzenek amit a kutya se vesz meg.

2012. jún. 1. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

nem ez a jó taktika.

Neked kell elkezdeni árulni az ingatlant, ha találsz vevőt, akkor pedig el kell kezdeni alkudozni a bankkal.


a legrosszabb, amit tehetsz, az hogy várod a végrehajtót.


kérd az árfolyamrögzítést, így csökkenni fog a törlesztőd, vélhetően tudod tovább fizetni amíg nem találsz vevőt.


Ingatlanod hol van helyileg és mennyit ér?

2012. jún. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítséget.

A bankkal mindenképpen egyeztetek

2012. jún. 1. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!