5millió forintos hitelt hogyan tudnék felvenni állandó jövedelem nélkül?

Figyelt kérdés
Egy 24 éves lány vagyok, és sajnos nincsen bejelentett állásom, mert hoszteszként vagy diákként szoktam dolgozni. Így is keresek annyit, hogy havi legalább 40 ezret fizethessek hitelre. Sokkal jobb lenne a saját lakásom hitelét fizetni, mint a bérleti díjat. Egy nagyon olcsó minigarzont szeretnék venni, erre kellene 5 millió, kezdő tőke nélkül. Sehogy sem juthatok ilyen hitelhez bejelentett állás nélkül?

2012. jún. 9. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 5 millió forintot nem tudsz felvenni fedezet és állandó jövedelem nélkül, mert semmi biztosítás nincs arra, hogy vissza tudnád fizetni. Max úgy tudnál, ha valaki beszállna melléd adóstársnak.
2012. jún. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
adótárs? az mit jelent? például a szüleim? Mert az lehetséges lenne. Igazából arra is gondoltam, hogy megkérhetném őket, hogy vegyenek fel ők hitelt, de az a baj, hogy nekik már van egy, és így nem akartam...
2012. jún. 9. 15:28
 3/11 anonim ***** válasza:
Kizárt.
2012. jún. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
jelenleg is havi 40-et fizetek albérletre, és az jutott csak eszembe, hogy ezt simán fizethetném inkább hitelre...k
2012. jún. 9. 15:29
 5/11 tetro ***** válasza:
19%
Fizethetnéd simán hitelre, de nem tudom mi értelme lenne. Az hitelnek a kamata havi szinten több mint ugyanannak a lakásnak az albérleti díja. Jelenleg az albérletek kb az ingatlan értékének 0.5%-ba kerülnek havonta. Ennél olcsóbb hitelt nem találsz.
2012. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kell, hogy olcsóbb legyen. Akkor többet dolgoznék. De akkor ezek szerint csak úgy lehetséges, ha bejelentett állásom lesz, és legalább fél évig ott dolgozom... :(
2012. jún. 9. 15:45
 7/11 tetro ***** válasza:

Továbbra értem mi értelme lenne ennek. Többet dolgozni így is tudsz. Így most 40ezer az albérleted. Ha hitelt vennél fel akkor lenne mondjuk 60 a kamat, meg 20 a tőke törlesztés.

Ha hitelt veszel fel, akkor a tőkéd havi 20ezerrel csökken. Ha viszont albérletben maradsz, akkor havi 40ezret tudsz félretenni ugyanannyi pénzből, ami még kamatozik is valamennyit. Akkor miért akarsz hitelt felvenni?

2012. jún. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
plusz ha felvennéd a hitel és időközben megszűnne a munkahelyed nem tudnád fizetni akkor nagy szarban lennél..
2012. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem fog sikerülni sehol sem hitel felvenni úgy hogy nincs bejelentett munkaviszonyod (amit igazolni kell,hogy rendszeres banki átutalásod van)

A szüleid nem lehetnek adóstársak mert te hitelképtelen vagy. (akkor lehetne ha esélyes lennél a hitel felvételére)

A szüleid csak egy újabb hitelt vehetnének fel a saját nevükre, de csak akkor ha a jelenlegi hitel nem gátolja meg őket ebben.


Én értem hogy úgy gondolod,hogy inkább a banknak fizetnél havi 40 ezret,de legalább a saját lakásodban élsz, és nem albérletre dobsz ki ennyi pénzt.

De ez nem csak ennyi lenne. Fizetnél a banknak,és a lakásban továbbra is fizetni kell az egyéb költségeket.


Ha mindenáron kéne 5 millió akkor kérdezd meg pár rokont vagy jó barátot aki esetleg módosabb és tudna adni. Hátha ők segítenének.

(én is nemrég adtam kölcsön 4 milliót egy kedves barátomnak.Persze ügyvéd előtt írtunk egy szerződést.)

2012. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%

Feltételezve, hogy van bejelentett munkád és önerő nélkül is hitelezne a bank, havi 40 ezerrel törlesztve mégis mennyi időre kaphatnád meg azt a hitelt? 20-25 évre? Ennyi ideig eladósítanád magad a minigarzonért, amit azonnal le kellene cserélned, amint családot alapítasz?

Pontosan ez az a helyzet, ahol nem szabad felvenni a hitelt. Az albérletet bármikor felmondhatod, ha olyan helyzetbe kerülsz, hogy már nem tudod fizetni, de a hitelt nem!

2012. jún. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!