Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi kamatot adnak most a...

Mennyi kamatot adnak most a bankok 1 éves lekötésre átlagban? Nagyon eltérő adatokat látok 3-9% között. Ez reális?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy fenn van minden bank honlapján, de ha eltér az éves kamatláb és az EBKM akkor melyik lesz a kamat?

Pl. éves kamatláb 6,05, EBKM 6,1.

Akkor melyik a kamat?


2012. jún. 21. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A kamat az EBKM. Azért több, mert beleszámították a kamatos kamatot.
2012. jún. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 eNerdzsy ***** válasza:

Mivel a várható éves infláció 6% körül mozog, ennél kevesebb kamatot ajánlani nonszensz.


bankracio.hu

2012. jún. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha 9 %-ot ígér a bank, akkor az olyan dolog lehet, hogy miután lejár a lekötési idő, felveszed a pénzed, és a pénzfelvételért annyit banki költséget levonnak, hogy a 9 % igazából csak 3 % lesz. Én ezért nem is rakom a pénzem bankba, hanem értékpapírokat veszek rajta, aminek semmilyen kezelési költsége nincs. Azt a kamatot megkapom - adólevonás után - amit megígértek.
2012. jún. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezért kell mindig elolvasni az apróbetűt is. Én mozgatom a pénzem az akciós betétek között, rengeteg olyan hely van, ahol semmilyen költséget nem számítanak fel, vagy a levonások után is jó kamat marad. A 9-ből 3 lesz elég erős példa, de jó oldalról közelít.

Én a PSZÁF összehasonlító programját szoktam használni.

2012. jún. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igazából sajnos egyáltalán nem értek a témához, így nem tudok dönteni, mit csináljak a pénzemmel. Az azért elég elkeserítő, hogy a 8-9%-ból alig marad valamennyi, ha kiveszem.

És akkor még nem is beszéltem pár bankról, ahol 3% körüli kamatot adnak.

2012. jún. 22. 14:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!