Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Több éves T-mobilos illetve...

Több éves T-mobilos illetve banki tartozás esetén mit foglalhatnak le, ha nincs fizetésem? Akinél már foglaltak le ingóságot, elmondaná miket, és milyen tartozás miatt?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: 19 évesen az akkori párom 2 hitelbe és egy telefon előfizetésbe "rángatott bele". Nem erőszakkal vagy ilyenek. Én még fiatal voltam, hittem neki, illetve benne. A telefonos tartozás már fél millió felett van, végrehajtónál, akinek már több részletet befizettem, de tavaly október óta nem tudtam. A 2 banki tartozás összesen 1,5 millió, ami faktor cégnél van, részletfizetést ők is felmondták,mert nem fizettem. Tudom,hog nagyon eltoltam, de most nem sok esélyem van arra,hogy fizessek, mivel 4 hónapos terhes vagyok, csak a párom fizetése van. Az állandó címemen anyukám van, az ideiglenes cím pedig az apámé. Ha az állandó lakcimen tudnak mindent számlával igazolni, akkor itt az ideiglenesen várhatom a végrehajtót, és visz mindent? Apu bútorait illetve a párom számítógépét meg mosógépét is?
2012. jún. 23. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a pároddal nem vagytok házasok akkor az ő cuccait nem vihetik el, mivel semmi köze hozzád. Apádét meg simán elvihetik, de ilyenkor jobb azt mondani hogy az is a férjedé csak akkor már a lakást fogják elvenni. Az állandó lakcímen is kopogtathatnak ám elméletileg onnan is vihetnek el dolgokat bár ennek a jogi dolgát nem tudom pontosan.

Én azt mondom jó lenne beszélned egy ügyvéddel erről hogy pontosan tudd mire számíthatsz.

2012. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Állandó lakcímen foglalhatnak le bármit amiről feltételezi a végrehajtó, hogy tied és nem tudjátok igazolni az ellenkezőjét. Alapvető bútorokat és háztartási eszközöket nem foglalhatnak, inkább az értékesebb holmikra fognak rámenni, de az sem biztos, mert az ingó végrehajtás elég macerás, nem szeretik a végrehajtók.
2012. jún. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: a lakást nem tudják elvinni mert apu nevén van. A párom meg nincs ide bejelentve de szeritem mindegy is, mert lehet apué is.

Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 24. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!