Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Banki hitel kocsimat eladhatom...

Banki hitel kocsimat eladhatom saját magam?

Figyelt kérdés
Van egy gépjárművem,és havonta 40.000 Huf-ot fizetek,és azon gondolkodtam eladom,és attól függetlenül fizetném a törlesztőjét,de nagyon kellene a pénz,hogy eljussak külföldre.Eladhatom a bank tudta nélkül? Semmit nem vennének észre,hiszen fizetném tovább.Vagy hogy van ez?Akinek eladom annak baja lehet?Vagy inkább alkatrészként adjam el?Úgysem jövök haza többet Magyarországra.Valami tanácsot tudnátok adni?

2012. jún. 25. 17:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább kérdezz meg egy bankot névtelenül. Ne azt, ahol a hiteled van, mert felvehetik a hangod és rájöhetnek, ki vagy.
2012. jún. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Eladhatom a bank tudta nélkül?"


Nem. Hitelnél a banknak vételi opciója van, ami azt jelenti, hogy nem adhatod el az ő beleegyezésük nélkül. Lízingnél meg eleve nem te vagy a tulajdonos. Azt csinálhatod (persze kérés, hogy milyen viszonyban van az autó értéke és a hiteltartozás), hogy az autót eladod a bank engedélyével, kifzeted a hitelt, és veszel fel személyi kölcsönt.


"Semmit nem vennének észre,hiszen fizetném tovább."


Az okmányirodában nem írnák amúgy át az új tulaj nevére a vételi opció miatt. Ha közeli ismerős a vevő, nagyon bíztok egymásban, és oda mer neked adni x Ft-ot az autóért, akkor persze, működhet a dolog, a banknak azt nem kell megtudnia, hogy nem te használod az autót. Én személy szerint nem vennék így autót közeli ismerőstől sem.

2012. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elvileg benne lehet a szerződésben, hogy a bank időnként ellenőrizheti a fedezetet, de a gyakorlatban erről még soha nem hallottam, valamint magam sem tapasztaltam ( 6 éve fizetek ugyanennyit, mint te).

Ennyit a pozitívumokról.


Másrészt problémás lehet az eladás, mert a törzskönyvet nem adják ki, amíg terhelt az autó, így meg baromi nagy kockázat ez a vevőnek ( ez kb olyan, mintha fizetnék egy ingatlanért, de nem kerülne át a nevemre, hanem maradna az eredeti tulaj bejegyezve a "kis" hitelével együtt).


Harmadrészt nem tudom, milyen jogai lehetnek a gépjármű-nyilvántartásokba betekinteni, de ha van rá lehetőségük, akkor bukó lehet.

2012. jún. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,de ha alkatrészeknek adnám el? Egy bontóba,persze tudom nem kapnék sokat érte,de legalább lenne belőle valami kis pénzem,ebből úgy sem tudok jól kijönni szóval...Már bánom a hitelt,nem kellett volna...
2012. jún. 25. 18:03
 5/8 anonim ***** válasza:
És ha megkérdezed a bankot, mennyiért vennék vissza, vagy kerítesz - a tudtukkal - egy eladót? Alkatrészekért nem hinném hogy túl sokat kapnál, ahhoz képest meg pláne nem, amennyi hitelt vissza kell fizetni.
2012. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ezt fedezetelvonásnak hívják, nem tudom, mennyit kell ülni érte
2012. jún. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

jesszusom :OO vannak iylen buta emberek,ez kééééééééééész!

Már hogy adhatnád el?

2012. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Előttem lévő válaszolónak: Otthon anyukádéknak beszél így világos?
2012. jún. 27. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!