Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérhetem-e, hogy az apa...

Kérhetem-e, hogy az apa fizesse ki a hitel felét, kérhetek e tartásdíj emelést? Tudom, ezek per utján mennek. Gyermekelhelyezést így meg fogják adni? Saját lakásban élek. Ha valaki tud helyeket, hivatalokat, ahova fordulhatok, kérem adjon tanácsot.

Figyelt kérdés
Üdv Olvasó! Tanács kéne, és bíztató sorok. Egyedül maradtam a most öt hónapos fiammal, apuka kilépett, három hónapja. A gyerektartásban szóban megegyeztünk, -akkor még elértem, beszélt velem- de kevesebbet utalt már múlt hónapban, és nem veszi fel a telefonját, ha keresem, nem érdeklődik a fia iránt semmilyen formában. Megvonták a gyesem, mert rehabos ellátásban részesülök, ezévtől nem jár a rehabosoknak, törvény módosítás címen. Megzuhantam anyagilag, mert épphogy negyvenet kapok így, és ennyi csak a hiteleim. A hitel egyikét közösen vettük fel, az én nevemre, nem nagy összeget, de én nyögtem máig, nem megy tovább.

2012. máj. 31. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

szia!

neked kell beadni a biróságra a gyerektartással kapcsolatban egy levelet,amiben leirod a törtenteket,és kéred a gyerektartás megállapitasat.

a hitellel kapcsolatban semmit nem tudsz intezni hivatalos uton,az apat kell rábirnod h közösen fizessétek,ha erre nem hajlandó,sajna neked kell.

2012. máj. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Milyen hiteled van? A lakára, amiben laksz vagy egyéb, pl. személyi hitel? Nem mindegy. Házasságban éltetek vagy kapcsolatban? Ez is számít. Feltétlenül keresd fel a területileg illetékes bíróság panaszirodáját, ott indítsd meg a gyerektartás iránt az eljárást. Szociális helyzetedre tekintettel kérhetsz ingyenes jogsegélyt is. A hitellel viszont nagyon vigyázz, mert ha a te nevedre vettétek fel és nem fizetitek, a végrehajtó a te lakásodon fogja végrehajtani. Erről is beszélj ügyvéddel.
2012. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De ha szóban megegyeztünk a tartásdíjban, akkor nem kell megállapítást kérni, úgy tudom. Lehet egyszerre egy körben intézni a tartásdíjat, az elhelyezést, láthatást? Mert bár nem látogatja, de szeretném, ha hivatalosan le lenne minden rögzítve, mert sosem tudhatom mi lesz egy hét egy év múlva ugyebár...
2012. máj. 31. 21:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Sima, providentes hitel, nem voltunk házasok, együtt éltünk, de azt sem hosszú ideig, majd két évet. Voltam ilyen jogsegély meghallgatáson, csak tanácsot adtak, hogy nyújtsam be a panaszom, kérésem, amiből per lesz, s annak is költsége van, de az fizet, aki veszt, és ennyi, nem indított semmit.
2012. máj. 31. 21:05
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A biróságon kell kérned a gyerekelhelyezést, a tartásdij megállapitását, és a láthatás szabályozását.

Az apával történt szóbeli megállapodás nem kötelezi öt semmire (jogilag), ezért feltétlen rendezned kell.

A hitel más téma, az a vagyonmegosztásba tartozna bele, ha házasok voltatok. Ha csak együtt éltetek, akkor akinek a nevére szól a hitel, annak kell fizetnie.

2012. máj. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%
Bocs, hogy megkérdem, de mi lehetett annyira sürgős, hogy providentes hitelt vettetek fel rá? És mire ment el a pénz? A provinál a sarki uzsorás is jobb...
2012. jún. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2/6-os vagyok: A gyerekelhelyezést, tartásdíjat, láthatást mindenképpen bírósági végzésben kell rögzíttetni. Ha az apa nem fizet, bírósági ítélet hiányában nem tudod elindítani a végrehajtást. Ha a hitel ügyében nem tudtok megállapodni, az sajnos rajtad marad. Ha megállapodtok is, és a volt párod beszáll a törlesztésbe - mert mondjuk közösen használtátok fel -, akkor is neked adja oda és te fizesd be, mert csak így lehetsz biztos abban, hogy be van fizetve. Ne higgy az olyan mesének, hogy én befizetem/befizettem, mert akkor nem vagy biztonságban. Mi az, hogy a "hitel egyikét"? A kommentben egy hitelről írsz. Kettő is van? A másikat kinek a nevére vettétek fel? Ha a párodéra, te is aláírtál valamit, vagy csak az ő aláírása szerepel rajta?
2012. jún. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos, mi volt annyira sűrgős? Úgy írsz, mintha te milliókból élnél... Tudod, a kedves apuka nem dolgozott, és cserépkályha van, ami a fától melegszik át, ergo arra kellett. Bár ide jutottam, de nem vagyok BAR listás, nem is szeretnék az lenni, mindenem fizetve van, és volt, az hogy a provit választottam, gyors, és annyira nem vészes, ha átolvasod amit kell, s ne kérj otthoni szolgáltatást, ennyi. A másik egy hét éve fizetett autóhitel, ez a sajátom, idén járt volna le, ebben a hóban, csak ugye a svájci frank, azt semmiképp nem engedem, hogy ott hiány legyen, mert abból 9 hónap van "csak" vissza... S mivel vidéken élek, mobilítás nélkül meghalsz...főleg gyermekkel...
2012. jún. 1. 15:19
 9/9 anonim ***** válasza:
És az apuka miért nem dolgozott? Miből élt?
2012. júl. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!