Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megérné feljelenteni az...

Megérné feljelenteni az ingatlanfelbecsülőt?

Figyelt kérdés

Egy banknál veszünk fel lakáshitelt, egy 6M Ft-ért vásárolt családi házra. Mindenki szerint áron alul jutottunk hozzá szerencsére a házhoz. Önerőnek 600.000 Ft-ot kellett volna letenni, de volt egy kis spórolt pénzünk, így 1,5M fizettünk be. Az értékbecslőnek szemmel láthatóan elég rossz napja volt, amikor kijött, mert egy családi ebédre készültek, de előtte kiküldték felbecsülni. Felmérés alatt is elég arrogáns viselkedést produkált. 5,8M-ra becsülte fel az ingatlant. (városközpontban lévő családi ház 92nm, telek pedig 900nm. Víz, gáz, villany, szennyvíz bevezetve, üzemképes. Ház szerkezetileg kitűnő állapotban van) Utánanéztünk, hogy a városközponttól kicsit távolabb, közművesítetlen, de építési teleknek minősülő "föld", ami 800-900 nm, azok 5-7M forintért eladóak. 800.000-t érne a ház? Manapság már egy szennyvízbeköttetés 500.000Ft és akkor még, hol van a víz gáz villany?

Ebből olyan kárunk lett, hogy módosítanunk kell az adásvételi szerződést, hogy 4,5 M Ft helyett csak 4,2-t kapunk és 1,8M-t fizetünk le előlegnek. Ez ügyvédi költséggel jár, ami 20.000Ft és földhivatalban érvényesíteni az adásvételi szerződést, ami újabb 6.600Ft. Összesen 26.600Ft többletköltséget jelent nekünk, mert irreális árra alábecsülte az ingatlanunkat. Röhej az az egészben, hogy a bankban ekkor vigyorogva, nagy vonalúan felajánlottak személyi kölcsönt, hogy be tudjuk fizetni ezt a differenciát... Lehet, hogy a bankkal játszott össze a felbecsülős, hogy még egy kölcsönt ránk erőltessenek, ami kétszer annyi hasznot hozna nekik, mint egy lakáshitel?



2012. jún. 28. 15:12
 1/1 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

szia, lehetett volna kérni a bankban felülvizsgálatot és akkor megvan az esély arra, hogy íróasztal mögül valaki felkerekíti az összeget a bank központjában.

200ezer ft - nem nagy alábecslés, benne van a pakliban, de erről tájékoztatnia kellett volna előre a banknak Téged.


Azt nem minősíteném, hogy milyen ügyvéd az, aki elkéri az adásvételi szerződésért a pénzt, majd egy öszegbeli módosításért + pénzt kér. Akikkel én dolgozok és ügyvédek, ők a módosítást díjmentesen készítik.

Nem tudom, hogy melyik banknál vetted fel a hitelt, de alulbecslésnél a bankok 99%-a elfogadja, hogy írsz 2 tanús nyilatkozatot, hogy tudomásul vetted a becslés eredményét és a szükséges összeget készpénzzel pótolod. Eladó pedig szintén ír egy 2tanús nyilatkozatot, hogy a teljes önerőt átvette és már csak a 4,2milliós hitelösszeget várja.

Így nem kellett volna +20ezret fizetni az ügyvédnek.

A +6600 forintra pedig kérdezz rá az ügyvédnél, hogy miért fizetted, mert nem vagyok ügyvéd, de nekem úgy rémlik, hogy esetleges módosítás esetén nem kell pénz a földhivatalnak ismét... Ha az ügyvéd szerint kell, akkor kérd el róla a számlát.

Szerintem 6600 forintot egyszer fizetsz csak a tulajdonjog bejegyzésedért.

2012. jún. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!