Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi történik ilyenkor? (Diákhit...

Mi történik ilyenkor? (Diákhitel/Végrehajtás)

Figyelt kérdés
Nem tudom törleszteni a diákhitelemet.Nincs semmilyen tulajdon a nevemre írva.Bejelentett lakcímként a szüleim címe van megadva.Mit tehet ilyen esetben a végrehajtó illetve elvehetik e a szüleim házát stb csak azért mert oda vagyok bejelentve?
2012. jún. 30. 00:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A házat nem vehetik, de egy esetleges ingó foglalásnál lehetnek problémák.
2012. jún. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A diákhitel kicsit más mint a szimpla hitel. Ugyanis az államnak tartozól. Ha nem fizeted, adó módjára behajthatják.

OK hogy most nincs semmid, de az egész életed úgy akarod leélni, hogy se vagyon, se fizetés? Ha igen akkor semmi gond. Ha nem akkor dolgozz feketén és minden amit veszel szüleid nevére vedd, úgy hogy ők tudják majd igazolni, hogy azt kvázi ők vették.


Első igazat mondott. Ingóságokkal lehet gond. Ha nem tudják igazolni hogy X ingóságot ki és miből vette akkor azt közös háztartás esetén vihetik.

2012. jún. 30. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tehát ha egy vadidegennél vagyok bejelentve akkor tőle is elvihetnek ingósságokat még akkor is ha semmi köze nincs a diákhitelemhez?

2012. jún. 30. 16:20
 4/4 anonim ***** válasza:
Előfordulhat.
2012. jún. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!