Mi az a diákhitel?

Figyelt kérdés

gondolom diákok veszik fel, de mi is ez és miért veszik fel? nézelődtem de nem nagyon értem amit írtak, így ara jutottam hogy itt megkérdezem, hogy mi is ez.

mire lehet felvenni? és hogy van a visszafizetés, mert ugye nem sok diáknak van állandó munkahelye hogy vissza tudja fizetni.


2012. jún. 1. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A diákhitelt a tanulmányok anyagi fedezetének biztosítására lehet igénybe venni, ha jól tudom, Diákhitel Központnak hívják azt, aki kezeli. A törlesztést a tanulmányok befejezése után, a munkábaállás után kell megkezdeni. Óvatosan kell vele bánni, mert a hangzatos név mögött komoly buktatók vannak, s a 4 év alatt havi részletekben felvett összegeket hosszú éveken át kell kamatos kamattal növelten törleszteni. Kégy óvatos és körültekintő.
2012. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nagyon kedvező feltételek mellett, juthatsz hozzá, ha nappali tagozatos, diák vagy. Akkor is fel lehet venni ha költségtérítéses vagy, valamint akkor is ha nem de akkor félévente 50 000-el kevesebbet. Általában azok buknak bele akiknek annyi eszük van hogy havi 5000 Ft-onként akarják visszafizetni aminél evidens hogy több a havi kamata egy 1,5 - 2 milliós hiteltartozásnak. Akkora ha nem bulizásra, meg iphone vásárlásra veszed fel, hanem mondjuk tandíjra mint pl én, és tanulsz is rendesen akkor szerintem van értelme, máskülönben hülyeség:)
2012. jún. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kiegészítés 2-eshez: nem csak nappalin folytatott tanulmányokra vehető fel. A lányom távoktatásra is megkapta.
2012. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

akkor ha jól értelmezem ez felső fokú oktatásra kérhető?

nem akarok felvenni, csak már régóta érdekelt, hogy mi is ez, ezért kérdezem.

2012. jún. 2. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!