Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet egyezkedni a bankkal,...

Lehet egyezkedni a bankkal, van értelme? Nekik ha akarnak van lehetőségük segíteni? Tapasztalatok? Szerződés bontás előtt állunk.

Figyelt kérdés
Deviza lakáshitelünket forintra nem tudjuk váltani mert irdatlan lenne a havi törlesztő. Chf-ben meg fel fogják mondani, nem tudjuk a hátralékot csökkenteni három havi alá, így úszik a gyűjtőszámlahitel is, pedig férjem közalkalmazott. Bemegyek holnap Otp-be, de kit hivassak elő? Van kilátásom megegyezni? Két kisfiam van, gyesen vagyok!

2012. júl. 4. 14:10
 1/5 rolexx válasza:
Igazán, ha nem tudod fizetni, akkor mindegy, hogy miben van a hitel. Nekem az a személyes tapasztalatom, hogy elég rugalmasak. Legalább is a Raiffeisen az volt. Nekem az eredeti törlesztő 359.000 Ft, bementem és azt mondtam, hogy 130 tudok fizetni. Többet nem. Simán belementek másfél évre. Persze ez nem oldja meg a gondot, csak időhúzás.
2012. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen van értelme megpróbálni. Azzal ártanál a legtöbbet, ha eltűnnél a bank elől, még a leveleiket sem olvasnád el.

A kilakoltatástól nem kell félned, csak akkor lakoltatnak ki bárkit is, ha semmilyen fizetési hajlandóságot nem tanúsít, vagyis soha egy forintot sem. Persze ezzel nem buzdítalak arra, hogy csak ennyit fizess, mert a hitel így is szépen kamatozik, és egyszer csak durva meglepetés érhet.

2012. júl. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Elküldtem nekik egy levelet ajánlva, hogy segítsenek. Várom a válaszukat! Köszi az eddigi válaszokat. Jöhetnek még tapasztalatok!
2012. júl. 6. 12:28
 4/5 anonim ***** válasza:
54%

Valóban az lenne a legrosszabb, ha homokba dugnád a fejed.

A levél is már jó volt, de inkább személyesen menj egy bankfiókba, vagy OTP Direkten keresztül, ha van telefonos azonosítód és ott jelentsd be, hogy fizetési átmeneti könnyítést kérsz.


Ha legalább a szándékot tapasztalják, hogy együttműködő vagy, de ennyit most nem tudsz teljesíteni, akkor azzal legalább időt nyersz. Aki időt nyer, életet nyer.

2012. júl. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem. a bankok Tírpákok.
2012. júl. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!