Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van értelme a bankban tartani...

Van értelme a bankban tartani a pénzt?

Figyelt kérdés
Állandóan leemelnek valami pénzt valami miatt. Bent maradt lekötés után 2000 Ft és abból kb 500 Ft maradt 2 hónap után... Van ennek értelme? Mert szerintem a párnámban nagyobb biztonságban van...
2010. dec. 1. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, leemelték az éves kártyadíjad vagy ilyesmi.

Szerintem jobb a bank.

Például én néhány évente elhagyom a pénztárcám, vagy ellopják. Így bukok rajta egy kártyacsináltatást meg 500 Ft-ot, amúgy meg ki tudja, mennyit.

Ha bármi gond van, kártyával akármennyit tudok fizetni. Ha elindulok valahová reggel úgy, hogy estére hazaérek - tegyük fel, egy másik városba és lekésem az utolsó vonatot -, egyszerűen keresek egy panziót és kiveszek egy szobát egy éjszakára. Alapból nem lenne nálam annyi kp, hogy ki tudjam fizetni, de kártyával nem gond. És volt is már ilyenre példa.

Vagy barátnőmék: külföldön nyaraltak és lerobbant a kocsijuk, vontató kellett, meg szerviz, meg bérautó. Náluk se lett volna annyi plusz pénz, hogy azt mind kifizessék.


...szóval szerintem nem rossz dolog ez a kártyásdi :)

2010. dec. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az én életem ennél azért kiszámíthatóbb...
2010. dec. 2. 00:42
 3/4 anonim ***** válasza:

2000 Ft-ot nem érdemes bankban tartani, mert az elfogy a számlavezetési díjak, egyéb költségek miatt, de ekkora összeg "nem pénz".

Százezrek fölött már nem kérdés, hogy bankban tartani biztonságosabb, kifizetődőbb.

2010. dec. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És az Apeh is belenyúlhat legalább...
2010. dec. 3. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!