Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A lakáshitel igénylésnek /...

A lakáshitel igénylésnek / kedvező elbírálásnak milyen feltételei vannak?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is a segítséget, és légyszi érthetően fogalmazzatok, mert nem vagyok egy közgazdász.

2012. júl. 5. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább? Megfelelő egzisztencia (önrész, biztos magas fizetés), foltmentes múlt (nem BAR/KHR listás, nincs büntetett előélet), kb. ennyi.
2012. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
mondjuk egy 6 milkás lakásnál mennyi önrészt illik beletenni? 1-2 M? netán több?
2012. júl. 5. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden banknál más a hitelelbírálás rendszere, másak a paraméterek. Ha önrész nélküli hitelt akarsz felvenni, akkor magas jövedelemmel kell rendelkezned, ha magas önrésszel rendelkezel, alacsonyabb fizetéssel is mehetsz. Ráadásul függ attól, hogy milyen THM-mel veszel föl hitelt, milyen futamidőre, milyen devizában, stb...


Amit ezzel mondani akarok, hogy ha hitelt akarsz felvenni, akkor menj be a bankokba, nézz szét a neten, és kérdezz rá, mert így konkrét válaszokat nem fogsz kapni (és nem azért, mert nem akarunk, hanem mert nem tudunk adni)

2012. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, csak tájékozódom egyelőre.
2012. júl. 5. 15:52
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

JAJA, határozatlan idejű szerződés, legalább fél-1 éves foly. munkaviszony, önrész (6 milla hitel esetén 1,5-2 millio ft), no bar-lista.

minimálbéres fizetésre talán megkapod adóstárs bevonásával. Ha egyedül akarod, akkor minimálbérnél magasabb kereset kell.


Van egy szabály még (mikor mi felvettük a hielt, akkor még ez volt) hogy a havi törlesztő részlet nem lehet több a fizetésed 30 %-ánál.


Adóstárssal gondoltad?

2012. júl. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
azt hiszem nem lenne szükségem adós társra, mert nem a minimálbért viszem haza. Köszi, hasznos volt a segítség! Ezt a 30%-ot jó tudni, még ha nem is biztos, hogy így van, de nem árt így tervezni.
2012. júl. 6. 09:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

az 5-ös vagyok.. örülök, ha segítettem .

nem tudom, segít -e még, ha leírom, mi 7 éve vettük fel a hitelt. Bár azóta inkább csak szigorodtak a feltételek, ahelyett, h pl lazultak volna. Ha nem is 30% az a %, akkor szerintem akörüli.

2012. júl. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!