Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 5-6 millió hitelt kaphatok...

5-6 millió hitelt kaphatok ezek alapján?

Figyelt kérdés

Van 2,5 millió Ft-om és szeretnék lakást venni, 5-6 millió-ra lenne még szükségem.

A jövedelmem havi nettó 110 ezer Ft, gondolom erre a jövedelemre nem kapnék, ezért a szüleim lennének a kezesek, akik ketten kb. havi nettó 200 ezer F-ot tudnak igazolni.

Van rá esély?



2012. júl. 9. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs.

A bank nem megy bele alapesetben olyan hitelbe, ahol helyből csakis a kezes fizetőképességére számíthat.

Ráadásul nettó 200 2 főre az kiló / kopf, az sem sok. Ebből ők sem fizetnek ki 50-60e havidíjat.

2012. júl. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

szia, igen, van. Megkockáztatom, hogy egyedül is hitelképes vagy, de csak egy banknál, viszont ott nem a legjobbak a kondik.

Szülőkkel már több banknál is hitelképes vagy.

merre felé vásárolnál?

szülők kora?

2012. júl. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ha a három fizetést összeadva 300 ezer Ft-ra nem mernek havi 50-60 ezres kölcsön adni, akkor kinek adnak?

Bp.-en vennék lakást, 53 és 50 évesek.

2012. júl. 9. 22:57
 4/7 anonim ***** válasza:

Erre csak a saját példámmal tudok reagálni:

tavaly bementem a bankomhoz mert szerettem volna igényelni 200eFt-os személyi kölcsönt.Nincs hitelem,nincs tartozásom és régebben is vettem ott fel hitelt amit bőven lejárat előtt törlesztettem,oda érkezik a fizetésem is.

A cégem leigazolt 110eFt-os jövedelmet és határozatlan idejű munkaszerződésem van,mivel anyumékhoz vagyok bejelentve így be kellett írni az igénylőlapra az ő jövedelmüket is,ami kb. 200eft összesen,tehát a 3fő össz:310eft.

Erre a bank annyit reagált,hogy nem tudja megadni az igényelt hitelt,mivel nem látja biztosítottnak annak fedezetét.És csak 200eFt-ról volt szó 5 évre!


Jó,nyilván ez nem a te eseted,de leírtam,hogy mostanában milyen sz..rágók lettek a bankok.

2012. júl. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

van több hely, ahol hitelképes vagy a leírt adatok alapján

(nyilván, ha mégis BAR, KHR listás vagy, vagy úszol az adósságban, akkor nem)

2012. júl. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
utolsó hozzászólónak üzenem, a személyi kölcsön más tészta. Nincs mögötte ingatlan fedezet, így kevésbé akarják kihelyezni, de mondjuk egy OTP szerintem adott volna. KH vagy Unicredit nem.
2012. júl. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

és mi lenne,ha nem hitelt vennél fel,hanem laknál albérletben és mellette szépe gyűjtögetnél!?

vagy te is úgy állsz hozzá,mint a legtöbb magyar?

vegyünk hitelre házat "mert akkor sajátban lakunk" óóó igen,egészen addig a banké az a ház amíg az utolsó részletet ki nem fizeted!ráadásul a törlesztő miatt nem maradna pénzed szépítgetni,javítgatni a házat! mert ugye azt ne felejtsük el,hogy ilyenkor a te pénztárcád terheli az amortizáció! albérlet mellett gyűjtögetés ebből a szempontból is jobb! és még sok más miatt!

amit a törlesztődre szánnál(szerintem 70.000) simán lenne,abból kifizetnél egy albérletet mondjuk olyan 35E Ft-ot,a többit pedig szépen félretennéd egy speciális megtakarítási programba!(kamatos kamat elvén ez igen szép összeg lenne pár év után,havi 30-35.000Ft esetében)

a másik pedig az,hogy a hitel tönkretehet teljesen!

mi van akkor ha nem tudod fizetni a hitelt?övék a ház,te meg buktál x összeget!mi van akkor ha nem tudsz fizetni egy ilyen megtakarítási programot?szünetelteted amíg nem lesz újra állásod!nem beszélve arról mekkora stresszben élnél,ha problémáid lennének a törlesztéssel...

Magyarországon a válások nagy többsége a pénzügyi gondok miatt megy végbe!sajnos a statisztikák azt mutatják,hogy a magyar embernek azért vannak anyagi gondja,mert hitele van és nehezen vagy épp sehogy nem tudja törleszteni!


melyik az ésszerűbb a kettő közül?

felvenni egy hitelt és tönkretenni saját magunk,vagy albérletben lakni és mellette békességben és nyugodtságban gyűjtögetni amíg össze nem gyűlik a kellő összeg és akkor a bankok képébe röhöghetsz?

2012. júl. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!