Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Táppénzből, t gyásból, gyedből...

Táppénzből, t gyásból, gyedből, ugye hitelkártya tartozást nem vonhatnak le?

Figyelt kérdés
táppénzen lévő kismama vok,és alig tudok törleszgetni!
2012. júl. 12. 21:39
 1/5 anonim ***** válasza:
59%

táppénzből simán fognak vonni, ha a hitelkártya a folyószámládhoz tartozik, amire megy majd a tgyás stb, akkor azokból is vonni fognak...ha meg nem tudnak, akkor kiadják a végrehajtónak, aki ráterheli a költségeit + kamatokat és árverez...


ideje megtanulnod beosztani a pénzt ;)!

2012. júl. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha a bankszámládra megy a pénzed,akkor abból levonhatják. A Bank nem nézi,hogy milyen jogcímen érkezik a pénz a számlára.
2012. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha bankszlára megy a pénzed akkor levonják,de hidd el még így is jobban jársz,mintha kiadják a tartozást végrehajtónak,aki még a 10%-os jutalékát is rád terheli,a bank meg a kamatokat,és ha bármikor menni fog a szládra pénz akkor annak 33-50%-át lefognák.Tudom miről beszélek,sajnos-nálunk pont ez zajlik most-én is Gyeden vagyok és a párom régi adóssága miatt(amikor még nem is ismertem)zajlik egy ilyen ügy.
2012. júl. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

A hitelkártya veszélyes üzem.

Csak annak szabad kiváltani és használni, akinek egyébként nincs is szüksége rá. Ha nem vagy biztos benne, hogy a következő hónapban vissza tudod fizetni és azt, hogy miből, akkor több hónap után garantált a bukta.


A végrehajtási eljárás során bármilyen jövedelemből levonhatják, legfeljebb egyes segélyekből lassított ütemben.


Akinek kevés a jövedelme, őszintén jószándékkal javaslom, hogy mielőbb adja vissza banknak, vagy legalább vágja szét ollóval. Nem jövedelempótlásra való eszköz.

2012. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom,ki húzta le az első két válaszolót, de az nem ért hozzá.

Igaza van 1-2-nek: a bankszámla a banki hiteltartozás mértékéig terhelhető ( akár 100%-ig is), nem nézik a jogcímet.


Ha van lehetőségetek kiváltani egy kedvezőbb konstrukcióra, amit viszonylag könnyebben törlesztetek, mihamarabb tegyétek meg.


Ha nem bankszámlára utaltatod az ellátásaidat, akkor egy ideig valóban "megúszod" a fizetést, de ha felmondják a hiteleidet ( általában 3 hónapot meghaladó tartozás esetén), akkor még nagyobb csávában leszel.


Kérj segítséget ( család, barátok) vagy ha van felesleges ingóságod, add el ( akár áron alul).

2012. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!