Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Osztrák Raiffeisenes Bankszáml...

Osztrák Raiffeisenes Bankszámlámról, Magyarországon forintba veszek le pénzt, mekkora a váltási árfolyam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Rendelkezek egy osztrák bankszámlával amire megkaptam a fizetésem + egy úgynevezett "urlaubsgeld"-et(össz: 2800€) .A napi limitem 2000€.Pénteken megkaptam a fizetést,levettem belőle 380 000Ft-ot, majd a mai nap 108 000Ft értékben vásároltam kártyával.Szerettem volna még 130 000Ft értékben vásárolni,viszont a tranzakciónál azt írta ki a gép,hogy "nincs elég fedezet a kártyán".Elmentem tehát a helyi Raiffeisen bankba ahol előzőleg is vettem le pénzt,de az egyenlegemet ne tudtam megnézni."Művelet nem végrehajtható" szöveget írta folyamatosan.Mivel kíváncsi voltam,hogy vajon mégis mennyi lehet a kártyámon,próbálgattam a pénzfelvételt.Engedett 84 000Ft-ot,hogy levegyek még,de többet nem!


Tehát a számlámra kapott összeg 2800€ = 787 640Ft (a napi árfolyam 1€=281,3Ft)

Amit összesen levettem a kártyámról:

egy 380 000Ft-os pénzfelvétel

egy bakkártyás 130 000Ft-os fizetés

és egy 84 000Ft-os pénzfelvétel

___________

Összesen: 594 000Ft

De a számlám Üres!(legalábbis nem engedett több pénzt felvenni)


193 640Ft-om valahol eltűnt és eléggé bosszant a dolog...

A problémám az,hogy egyenleget sem tudok megnézni.


Szerintetek a helyi Raiffeisen bankban,tudnak valamit kezdeni az osztrák Raiffeisenes bankkártyámmal?

Utána tudnak járni,hogy mennyi a konkrét egyenlegem?


Kicsit hosszúra sikerült,de remélem kapok rá épkézláb reakciókat!


Előre is köszönöm.


Üdv



2012. júl. 14. 14:45
 1/3 Hintalow ***** válasza:

Sajna segíteni nem fognak tudni, a különböző országok Raiffeisen bankjai között csak a név közös, amúgy teljesen különálló intézmények. Tehát a magyar raiffeisennek az ozstrák rafi olyan mint bármelyik egyéb osztrák bank, nem fognak rálátni a számládra. (az atm-ben is ezért nem tudtál egyenleget lekérdezni, csak osztrák rafis atm-ben működik)

Valószinűleg napi limit lehet a probléma, a 2000 euró az vásárlási v. kp felvételi limit? (mert ez külön van a kártyáknál, egymástól teljesen eltérő összeg is lehet.)

Biztos hogy annyit kaptál, amennyit írtál?

Árfolyam ekkor különbséget nem okozhat, de az árfolyam is az osztrák rafié, amivel megy az egész

(ill. hogy egész pontos legyek, még az sem, mert amikor kártyát használsz, az összeg zárolása a kártyatársaság árfolyamán történik, és csak pár nappal késöbb könyvelik, az már a bank árfolyamán fog történni.)

A legtisztább az, ha felhívod az osztrák bank ügyfélszolgálatát, és megkérdezed.

2012. júl. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen.Elvileg megkaptam a 2800€.A napi limitem az 2000€ de csak annyit tudok ,hogy ez a kézpénzfelvételi limit.Viszont ha így van akkor is érdekes a dolog,hiszen a limit minden napra vonatkozik,legyen az hétköznap,vagy hétvége.Esetleg tévedek?Szóval a limit a munkanapokra vonatkozik?Hétfőn mindenféleképpen felhívom a főnökömet,hogy mennyit utaltak a számlámra,mert ugye én csak a bérpapíromról tudom,hogy 2800€ került átutalásra.Nincsen tartozásom,így ez sem lehet magyarázat a dologra.

Köszönöm a gyors választ!

2012. júl. 14. 16:28
 3/3 Albu válasza:

Nekem van otthon egy tényleg díjmentes bankszámlám, amihez nem felétel egy irreális havi jövedelem: a pl. a Gránitnál van ilyen.


Hazautalni meg Transferwise-zal szoktam, meg a barátaim nagyobb része (a többi PayPallal), devizaközépárfolyamon (!), 105 eurót 1,35-ért, 700-at 4,87-es jutalékért: [link] (a sima banki utalás a sokszorosa)


Ennél csak egy olcsóbb van: kp-felvét külföldön (ingyen vagy 39 centért), és valutaváltás 2 Ft alatti árfolyamrésen: [link] (de egy csomó feketeváltó van a belvárosban, akik számológépbe ütik be, nem pénztárgépbe :)

2018. márc. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!