Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kíváncsi vagyok, vajon hány...

Kíváncsi vagyok, vajon hány ember van Magyarországon, akinek születése óta kis összegeket félretettek a szülei, hogy könnyebben kezdje el az életét. Vagytok itt ilyenek?

Figyelt kérdés

Csak mert én most döbbentem rá, hogy 19 éves vagyok, és semmim nincs, amit vagyonnak lehet nevezni, mert a szüleimtől soha nem kaptam semmit, csak eltartottak, de nem segítettek elindulni. Ém tutira elindítok egy megtakarítást, ha gyerekem születik, ha havi 2-3ezret tennék bele, már az is jó lenne, és nekem fel se tűnne a hiány.

De vannak, akiknek csinálták ezt a szüleik, vagy a magyaroknál ez egyáltalán nem szokás, mindenki inkább a hitelt meg az öngyilkosságot választja?



2012. jún. 18. 19:10
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
86%
nekem tettek félre pénzt a szüleim. 1,5 millió jött össze és tudtak nekem venni egy kis 55 m2-es budapesti lakást is.
2012. jún. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%
Ez annál szokás, akinek van mit félretenni. Az átlag magyar a minimálbérből él, abból lakást fenntartani, rezsit, élelmiszert fizetni, ruházkodni és gyereket nevelni is csoda, pláne félretenni belőle.
2012. jún. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Jó neked. Örültem volna, ha nekem is tesznek félre, dehát a magyaroknál ez tényleg nem szokás, képtelenek 3-4ezer forinttól megválni, inkább többet cigiznek, minthogy félretegyenek a gyereknek.
2012. jún. 18. 19:20
 4/40 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy havi 5ezret képtelenek félretenni az emberek. Még a minimálbérből is. Amúgy meg azért annyi a minimálbér amennyi, mert senki nem képes kiállni végre, és szembeköpni a politikusokat.
2012. jún. 18. 19:21
 5/40 anonim ***** válasza:
74%
Hát köpködd szembe te. Jó hosszú ideig nem lesz utána munkád.
2012. jún. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
65%

Látszik, hogy még nagyon fiatal vagy, és mennyire nem vagy tisztában azzal, hogy milyen értéke van 5.000,- Ft-nak.

"Nem hiszem el, hogy nem tudnak ötezer forintot félretenni" - hát képzeld el, ötszázat sem, mert sokan például MÍNUSZBAN vannak hónap végére!!

Hallottál már hitelekről, kölcsönökről?

Hallottál már arról, hogy félnek, hogy utcára kerülnek?

Hogy nem jut a hónap második felében esetleg kenyéren kívül semmire?

Hol élsz te, hogy szerinted ötezret bárki félre tudna csak úgy tenni?


Nem bántani akarlak, de tényleg nagyon gyerek vagy még.

Mondjuk addig jó, hidd el. :)

2012. jún. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Nekem így is lesz mert államtól független a munkám, de mást se érintene a dolog, ha az egész ország szembeszállna velük, gondolod minden embert kirúgnának.
2012. jún. 18. 19:29
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mondjuk vegyük az én példámat:

-villanyszámla:5000.-

-víz:5000.-

-fűtés télen 30.000.- nyáron 8.000.-

-gáz: 5000.-

-telefon, tv, net: 8000.-

-gyereknek napközi: 10.000.-

Nyáron 41.000.- télen 63.000.-

A minimálbért alapul véve családipótlékkal együtt 84.600.- lenne a jövedelmem. Télen ebből 20.600.- maradna. Ebből kell még élelmiszert venni, ruhát, tanszert, miegymást. Ha ennyiből valaki tud félrerakni, annak gratulálok.

2012. jún. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Rohadtul nem vagyok gyerek, csak én akármennyim volt, mindig képes voltam félretenni belőle valamennyit. És látod itt az alap probléma, hogy ha a szülők félretennének, akkor nem kéne majd a gyereknek ha felnő hitelt felvennie.

Az meg végképp kiakaszt, hogy sírnak az emberek, hogy nincs pénzük, de azért van plazmatévé, meg napi 10 doboz cigit elszívnak, a gyerek minden hétvégén bulizik. És állítólag nagyon nincs miből éljenek.

2012. jún. 18. 19:31
 10/40 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes munka lehet, ami az államtól független, itt Magyarországon. Még ha egy külföldi cég alkalmazottja is vagy, a magyar jogszabályok szerint adózol ahogy a munkáltatód is. Mesevilágban élsz, csak nehogy túlságosan is megrázzon, amikor magadhoz térsz.
2012. jún. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!