Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehet fiktív munkáltatói...

Lehet fiktív munkáltatói igazolással hitelt felvenni?

Figyelt kérdés
Jelzáloghitelt szeretnék felvenni, lakásom van, de nincs igazolható jövedelmem. Lenne egy ismerős, aki, mint hitelfelvevő segítene. Van rendszeres jövedelme, de: Folyószámlára kapja a fizetését, de van már hitele, amit arról vonnak és tovább nem terhelhető újabb hitellel. Én találtam neki egy céget, ami kitöltene a jövedelemigazolása alapján egy fiktív munkáltatói igazolást úgy, hogy kézbe kapja a fizetését. A hiteltanácsadóm szerint a bankok nem kérhetnek magánszemélyekről referenciát az APEH-től és a cégjegyzékbe sem látnak lebuktató infókat. Annyit tehetnek, hogy a munkáltatói igazolást kiállító céget felhívják, megbizonyosodva arról, hogy ott dolgozik e valóban. Járható e ez az út?
2012. júl. 18. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
az utolsó előtti mondatodban van a lényeg. Igen, fel fogják hívni a céget, a munkáltatóit kiállító személlyel fognak beszélni, az adatokat leellenőrzik. Amennyiben így is átcsúszol és bárhol bármikor kiderül, hogy ezzel a csalással vettél fel hitelt, akkor feljelentenek, Te meg leülheted. Akkor viszont jó néhány évig nem lesz szükséged lakásra.
2012. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy cégvezető ismerős azt ajánlotta, hogy papíron bejelent a cégéhez minimálbérre mintha ott dolgoznék, csak a járulékokat fizessem ki. Ilyet nem tudnál?
2012. júl. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez a lehetőség nem járható, mivel már van bejelentett 8 órás munkahelye, így 8 órában nem, ill. 4 órában be lehetne, de a jövedelem igazoláson szereplő keresete (ami alapján töltenék ki a munkáltatói igazolást) nem lenne arányos egy 4 órában dolgozó ember bérével.
2012. júl. 18. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!