Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik banknál vagy takaréknál...

Melyik banknál vagy takaréknál érdemes kamatoztatni a pénzem?

Figyelt kérdés
Kis összegekről lenne szó havonta (max. 20 ezer ft) és nem szeretném lekötni, az induló összeg is 20 ezer lenne.Most már egy éve egy kisebb takaréknál van a pénzem betétszámlán, de semmit sem kamatozott (250ezret tettem be).Hallottam az AXA jó kamatairól, de nem tudom, hogy kis összegeknél mennyire érné meg.Ha esetleg valaki ismer olyan bankot, ahol a kis összegek is hoznak valamit, az sokat segítene.

2012. júl. 23. 08:40
 1/3 okoskatörp ***** válasza:

Kis összegnél egyik banknál sem leszel kívánatos ügyfél, kis kamatot fognak fizetni. Ha lekötni sem szeretnéd, akkor nincs megoldás.

Figyelj arra, hogy a meghírdetett magas kamatok csak bizonyos feltételek esetén, általában _egy alkalmomra_ szólnak. Azaz ha otthagyod a pénzed az akció után, filléreket fogsz kapni.


Én éven belüli lekötésnél diszkont állampapírt vagy diszkont vállalati kötvényt javasolnék. Az előbbi 7, az utóbbi 10-11 % körüli kamatot ad.

1-6 évre lakástakarékszámlát, vagy valamilyen befektetési cég papírját mondanám, itt is 10 % feletti hozam van, és marha kényelmes. Lehet folyamatos a befizetés, vagy a másodiknál egyszeri is. Fogyamatos befizetésnél 3-8 havi betéttel kell indítani, a terméktől függően.

2012. júl. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Cib malacpersely.

Keress rá.

Ha havonta legalább 10ezer forintot beraksz, akkor a bent lévő teljes összefre kapsz kamatot (asszem 7%). Bármikor kivehetsz pénzt, de akkor arra a hónapra nem kapsz kamatot. ( ha nem raksz be havi 10 ezret, akkor sem.)


Konkrétabbat nem tudok írni, mert mobilról netezek. Nézz utánna a cib honlapján.

2012. júl. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hasonló a mostani a CIB malacperselyhez, bár a kamat alacsonyabb.Sajnos nincsenek százezreim, így lekötni nem szeretném, mert néha muszáj hozzányúlnom.4 hónap volt a leghosszabb időszak, amikor nem vettem ki, csak tettem hozzá, de már alig maradt valami.Talán a CIB-et megpróbálom.
2012. júl. 23. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!