Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tanuljak GYED alatt? Mit...

Mit tanuljak GYED alatt? Mit érdemes a mai világban tanulni, amit tudok kamatoztatni is?

Figyelt kérdés
Szeptemberre várom a fiam és sajnos egyedül maradtam, mert a párom most döntött úgy, hogy a világ összes nőjét meg akarja kapni és minket eldobott. Jó helyről jövök el Gyedre, de nem szeretnék visszamenni, mert egyrészt kiszervezik a céget, másrészt a fizetés sem túl bíztató (kelet Magyarország), Már van egy közgáz diplomám és egy középfokú angol nyelvvizsgám is, de most, hogy egyedül kell eltartanom a picit és az apa már támogatni sem hajlandó, valamibe bele kell kezdenem még ha beledöglök is. Adjatok tippeket kérlek. A költözés is számba jöhet, az ország bármely részébe, hiszen már semmi nem köt ide (jelenleg albérletben lakom), így mindnehonnan várom a tippeket. 28L/ 30hkm
2010. júl. 5. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Amit én látok (itt Bp-en legalábbis), hogy érdemes esetleg "kitanulni" a manikűrt, pedikűrt, ha már bejáratódik jól lehet vele keresni. De mivel Te elég képzett vagy, és van felsőfokú végzettséged, nyelvvizsgád is, akár mérlegképes könyvelőit is érdemes lenne, aztán begyakorolni egy cégnél a könyvelést, hogy gyakorlatod is legyen, és aztán otthoni ügyfeleket (is/vagy) vállalni.


Én is hasonló szituban vagyok mint Te, hasonló végzettséggel, és ezeken töröm a fejem. (mármint a munkahellyel és a gyedd-del vagyok hasonlóan, a férjem "még" megvan).

2010. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi az infót és tippeket. A mérlegképesen én is gondolkodtam, csak az olyan mint az adózás, folyamatosan képzésekre kell járni utánna, hogy szinten tartsd magad és követhesd a változásokat. Ez meg mind pénzbe kerül, de azért még gondolkodom rajta.
2010. júl. 5. 22:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Előtte mivel foglalkoztál, miben van gyakorlatod? Amgúgy az előbb elfelejtettem írni, h sajnálom, ami történt (történik), de úgy gondolom, nagyon talpraesetten meg fogod oldani :)
2010. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
pillanatnyilag még dolgozom egy multinál, elég sokrétű munkakörben (pénztár kezelés, bérelszámolás, szabadásg-túlóra rögzités, HR-es munka, számla kontírozás, maeketing munkák, rendezvéníyszervezés stb). Csak az a baj, hogy ugyanezért a munkáért az országban máshol kétszer annyit keresnek mint én, sőt innen nincs feljebbjutási lehetőség. Lestagnáltam és most meg teljesen be vagyok pánikolva, hogy mi lesz velem egyedül egy gyerekkel. Soha nem gondoltam volna, hogy velem ez megtörténhet, de az élet kiszámíthatatlan. De erős leszek és egyedül is fogok boldogulni.
2010. júl. 5. 23:11
 5/13 anonim ***** válasza:

Ja, igen, még dolgozol.. hisz csak szeptemberben szülsz :)


Kísértetiesen hasonlít a munkád az enyémhez, csak én Bp-en csináltam ezt, és egy Kft-nél havi nettó 210 ezerért.


Sajna én sem tudok visszamenni, mert egyrészt sajnos "haldoklik" a cégem, másrészt meg nagyon messze is van, napi 3 óra utazás oda-vissza, + 8 óra - ami a főnökömnél néha több is, mert van, hogy 5-re esik be, a munkaidő végére, és akkor kezd dolgozni, szóval ezt egy ovis mellett nem lehet, ott menni kell érte, ha esik ha fúj, időre.


Szóval nekem is kell keresnem valami közelebbit,vagy pedig a fentieken gondolkodom, bár mindhárom kicsit távol áll a lelkivilágomtól, viszont mindhármat szívesen megtanulnám :)

2010. júl. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
És ha hiszed, ha nem, én is Kelet-M.országról jöttem el Pestre jó sok évvel ezelőtt. (Fehérgyarmat)
2010. júl. 5. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

netto 90 ezerért dolgozom :-) újra bebizonyosodott, hogy rossz részén élek az orszégnak :-)

hihetetlen! Ha jutsz valamire a tanulásban és az nagyon bejön, akkor feltétlen szólj, hogy jó irányba induljak én is. Az már biztos, hogy költöznöm kell, amint tudok a picivel.:-)

2010. júl. 5. 23:30
 8/13 anonim ***** válasza:

Viszont itt sajna az albérlet árak is magasabbak, mint "otthon", és a megélhetés is.. (drágább minden, gyümölcsök, zöldségek, bkv-bérlet (tízezer ft/hó) stb).


Lesz majd, aki vigyázzon a kicsire? Mert nem biztos, hogy felveszik a bölcsibe, ha lejár a gyed-ed. Nálunk most a játszótéren az a téma épp, hogy kinek milyen "trükkel" és protekcióval vették fel a gyerekét a bölcsibe (pedig már elmúltak két évesek), és sok a fellebbező szülő is... de még így se biztos, hogy felveszik.


Munka terén pedig (SAJNA) egy pici gyerek óriási hátrány lesz :( (nekem is).


De abban igazad van, változtatni kell, főleg hogy muszáj is, akkor már "merjünk nagyot lépni" :)


Sok sikert kívánok Nektek!


Ha jutok valamire, jelzem :) Nekem januártól lesz "csak" gyes-em... addig a max. gyedet kapom. A férjem ugyan eltart(ana) minket, de én nem vagyok ehhez szokva. Dolgozni akarok a gyerek mellett... szerencsére nekem itt van az anyukám, aki sokat vigyáz rá, nagy segítség. :)

2010. júl. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

én Bp-en honvédségnél mint közalkalmazott csináltam hasonló munkát kb nettó 90 ezerért, plusz erre jött rá az egy gyerek utáni csp.

most 2 gyerek utáni csp-vel kapok ugyanennyi gyed-et, ja és már 38 vagyok.

ha visszamegyek majd dolgozi, sem fogok többet kapni , mert elveszik ugye az adójóváírást, szóval szär helyzet.

tanulni sem tudok, mert ahhoz meg zsé kéne.

2010. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a rendezvényszervezés jó dolog, hátha itt kapsz ötletet (baby shower): http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


De ha marketingben is van tapasztalatod, akkor igazolj át az online marketingre.


Én nem feltétlenül tanulnék, legfeljebb a meglévő tudásomat fejleszteném tovább, igyekeznék a korábbi tapasztalataimból üzletet csinálni.

2010. júl. 6. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!