Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Amikor interneten vásárlok...

Amikor interneten vásárlok vmit, és ugye megadom a bankszámlám adatait és arról vonják le a pénzt. Mi a biztosíték arra, h nem vonnak le máskor is csak úgy vmennyit?

Figyelt kérdés

Az adott vásárlás után még be kell vmit állítani, vagy nincs rá biztosíték?


köszi



2012. aug. 1. 08:40
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Ha interneten vásárolsz akkor MINDEN esetben az adott webshop átirányít egy banknak a weblapjára és te már ott adod meg a kártyaadataidat (ergo nem a webshopnak!), így a cég, akitől vásárolsz nem is ismeri a kártyaadataidat.
2012. aug. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A bankKÁRTYÁD adatait kell megadnod, nem a számládét.


Konkrétan biztosíték nincs rá, de én kismilliószor vásároltam már, és SOHA nem volt semmi gond. Persze nem kétes, ismeretlen helyekről kell vásárolni, hanem igazi webshop oldalakról.


Ők ebből élnek, nem engedhetik meg magunknak, hogy elterjedjen róluk, hogy megbízhatatlanok. Épp ezért ott attól sem kell félni, hogy harmadik személy hozzáférne az adatokhoz, vagy bármi gond lenne.


Egyszer véletlenül (tényleg egy hiba folytán) kétszer vették le az összeget a számlámról. Írtam nekik egy e-mailt, de mire elküldtem, már kaptam is a SMS-t, hogy visszautalták a tévesen levett összeget, és írtak, hogy elnézést kérnek a problémáért.


Ezen kívül soha, semmi gond nem volt. De még ezt sem nevezném gondnak, hiszen fél percen belül megoldódott. (Be van állítva a rendszer, hogy figyelje, ha rövid időn belül ugyanaz a tranzakció duplán, vagy akár többször megtörténik, akkor az azonnal jelez nekik.)

2012. aug. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, és első, ez így nem teljesen igaz, mert pl. az amazon sem irányít bank oldalára, hanem az ő oldalukon írja be az ember az adatokat. (És elég sokat használok: amazon.com, amazon.co.uk, amazon.de, amazon.es...)

Ez az általam ismert legtöbb webshopban így van, pl. a másik kedvencemnél is, a www.bookdepository.co.uk oldalon, vagy ahonnan régen sokat rendeltem: www.tvmerch.com.


De megismétlem: soha nem volt semmi gond!

2012. aug. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!