Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elmagyarázná valaki pontosan...

Elmagyarázná valaki pontosan mit takar a lekötés?

Figyelt kérdés
az otp banknál vagyok és arra gondoltam, hogy lekötnék egy bizonyos összeget, mert ha jól tudom, az kamatozik. (junior számlám van, diák vagyok:D) ott mennyi a minimum leköthető/lekötési összeg? vagy ez hogyan működik? normális válaszokat kérek, kioktatásra nincs szüskégem!!
2012. aug. 3. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan akarod lekötni. Általában pár százezer forint a minimális lekötendő összeg, és erre kapsz, ha akciós lekötést találsz, évi 10% körüli kamatot. Vagyis 100.000 Ft egy év alatt hoz neked 10.000 Ft-ot, ha nem nyúlsz hozzá. De, ismétlem, ez általában akciós lekötés szokott lenni, vagy mondjuk 3 hónapig kapod ezt a kamatot, azután meg kevesebbet.


Ha sok pénzed van, akkor már más tészta, de a sok itt több tíz és százmilliónál kezdődik :)

2012. aug. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
komolyan?! azt hittem le lehet kötni már párszáz ft-ot is :/ mert az is valami, csak gyűjtés céljából... vagy ez már a megtakarítás kategória?
2012. aug. 3. 20:59
 3/5 kapo1588 ***** válasza:

:)

a diákszámláknál kisebb összegek is le lehet.. ersténél 10 ezer az otp-nél asszem 5 (de nem vagyok benne biztos próbáld ki) ha csak gyüjtögetni szeretnél pár száz forintokat nyiss egy ingyenes bankszámlát aminek "nagy" a látraszóló kamata pl. axa és gránit banknál van ilyen. de pár száz forintokból nem fogsz meggazdagodni most szólok mert ezeknél 4 illetve 5 százalékos a látraszóló kamat (az azt jelenti h nem kell lekötni a pénzt hanem elég ha csak magán a számlán tartod)

2012. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mit takat a lekötés:

A pénzed lekötésre szánt részét a számládról áthelyetzik egy betétbe, határozott időre. Ameddig a pénzed betétben van, nem használhatod. Ha nem "töröd fel", vagyis nem szakítod meg a lekötést, akkor kapsz rá a hirdetményben megjelölt éves kamatot. A lekötés lejárta után a pénzt visszakapod, a kamattal együtt; illetve a kamat 16%-ának levonása után ( kamatadó).

OTP-nél általában oda van írva az akciós ajánlatokhoz ( mert máshogy nem érdemes lekötni) a Junior minimum leköthető összeg, pl most a Bizalom Extra betét-nél 10 ezer forint a legkisebb leköthető. ( Jellemzően nem megy 5 ezer alá).


Vannak bankok, illetve ajánlazok, ahol idő előtti feltörésre is ad kamatot, de jellemzően kevesebbet, mint egyébként.

2012. aug. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az éves kamatról:

Ha azt látod, hogy pl. lekötés 3 hónapra, 9%-os kamattal, akkor a 3 hónapra összesen 9/12*3=2,25% kamatot kapsz, amiből lejön 16% kamatadó, vagyis a pénzed 1,89%-át kapod meg tisztán kamatnak.

2012. aug. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!