Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lehetséges-e hogy lelép az...

Babyjane81 kérdése:

Lehetséges-e hogy lelép az eladó a pénzünkkel?

Figyelt kérdés
Lakást vásárolunk, foglalót leraktuk. Azt az infót kaptam, (adásvételiben is így van) hogy a fundamenta a maradékot (6 milliót) nem nekünk utalja, hanem az eladónak, aki már most az ország másik felére költözött. Mi van ha lelép a pénzzel, vagy ez hogy működik? Mindig ez a gyakorlat?

2012. aug. 3. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
ez nagyon gáz, én olyat is hallottam, hogy az ügyvédnek adták a pénzt és az rakta zsebre (és persze Magyarországon nem talál másik ügyvédet aki neki menne a saját kollágájának) szóval inkább legyetek nagyon óvatosak
2012. aug. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Mindig az eladó kapja a vételár hitel részét, hiszen az a vételár.

Nem tudom, hogy írtátok meg a szerződést, hogy az eladó folyósítást megelőzően vagy csak utána mond le a tulajdonjogáról.

Tulajdonjogról lemondó nyilatkozat pedig elvileg az ügyvédnél van letétben.


Megkérdezhetem, hogy miért a Fundamentát választottátok? Miért nem banktól veszitek fel a hitelt?

Volt már meglévő megtakarításotok vagy most nyitottátok újonnan?

2012. aug. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:
illetve lehetett volna ügyvédi letétbe is kérni a hitelt, de akkor Ti ezt nem így írtátok meg. 90%ban egyébként egyből az eladónak megy a hitelrész...
2012. aug. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, ma átnéztem mégegyszer a papírokat, és rájöttem, hogy a letétkezelői nyilatkozat hivatott ezt kivédeni. Megnyugodtam, csak kicsit paranoiás vagyok. :-) A fundamentánál most járt le 2 megtakarítás, ( 4 éves+ 8 éves) és kértük hozzá a hitelt.
2012. aug. 4. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!