Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Sikerült egy nagyobb összeget...

Sikerült egy nagyobb összeget megtakarítanom, viszont diákhitelt fizetek. Érdemes lenne egybe visszafizetni vagy kezdjek valami mást a pénzzel?

Figyelt kérdés

Két éve diplomáztam és külföldi idénymunkából szedtem össze a pénzt, kicsivel kevesebb, mint két milliót, körülbelül annyit amennyi a hitelem. Itthon mindig csak ilyen havi 100-120ezer/hó munkákat találtam, ezért mentem ki külföldre nyaranként, de nem idénymunkákból szeretném az egész életemet leélni.


Szerintetek mi lenne a jobb? Visszafizetni egybe a hitelemet és akkor a nulláról kezdhetem az életem, vagy inkább ezt az összeget próbáljam meg valami másra felhasználni. Gondolok itt akár egy vállalkozás beindítására, vagy forgassam meg a tőzsdén, vegyek értékpapírokat...stb. és a hitelemet meg részletekben fizetni vissza.


Nem vagyok pazarló típus, igyekszem az igényeimet minimálisra csökkenteni, hogy minél több pénzt megtakaríthassak. Ezt azét írom, mert sokszor láttam már sorstársakat akik kint (magyar szemmel) sok pénzt kerestek ilyen-olyan alja-munkából aztán otthon meg elverték egytől-egyig. A pénzügyekhez viszont én se értettem igazán, sose. :(



2012. aug. 4. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a helyedben lennék, én visszafizetném. Ha visszafizeted azzal biztosra mész, mert azzal nem fogsz bukni semmit, hacsak nincs tényleg olyan befektetési tipped ami jó eséllyel bejön.
2012. aug. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 100%, hogy visszafizetném.
2012. aug. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A diákhitel azért elég kedvező konstrukció, persze jobb, ha nincs, de azért azt az összeget ki lehet pengetni, amit minimálisan fizetni kell, hogy ne mondják fel a hitelt. Akkor meg miért fizetnéd apránként? Pláne, hogy biztonsággal tölthet el a tudat, hogy akár egybe is ki tudnád fizetni.
2012. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ill. miért ne fizetnéd apránként.
2012. aug. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Fizesd be egyszerre, főleg akkor, ha nincs jobb dolgod vele.
2012. aug. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lakással hogy állsz? Van, venni akarsz belátható időn belül...?

Mert ha tervbe van véve, akkor ez jó lenne a lakás alaptőkéjének.

Ha van lakás, akkor én is a visszafizetést ajánlom.

2012. aug. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kapo1588 ***** válasza:

végül hogy döntöttél?

amúgy elég annyit eldöntened hogy ki tudsz e hozni annyit a pénzedből mint a diákhiteled kamata (kamatadót vond le a befektetésből) ha nem a legjobb "befektetés" ha megszabadulsz a hiteltől

2012. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!