Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha semmi önerőnk, én gyed-en...

Ha semmi önerőnk, én gyed-en végleges munkaszerződéssel, férjem nettó 70 ezer ft-os fizujával, 1 gyermekkel használt lakást, házat szeretnénk, kaphatunk valahol hitelt?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
a gond nem az hogy kaphattok-e, hanem az hogy tudjátok-e utána fizetni. tudtok-e minimum 30-40 ezerforintot kifizetni a bank fele, mert ha nem a bank viszi a lakást, és amitek benne van is nagyrészt bukott. (árverezésen nem tuti hogy jó árat kapnak érte)
2008. máj. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

most egy ócska albérletért fizetünk 18at...

Nekem is van jövedelmem, csak a gyed a hitelfelvételkor nem számítható be, mert nem munkaviszonyból származik...

2008. máj. 9. 16:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen jövedelmi viszonyokra nem igazán kaphattok nagy összegű hitelt.

Nálatok a "tuti" az az lenne, ha ingatlanfedezetet tudnátok bedobni, akár szülői segítséggel is.

Azonban egy 10-12 millió forintos hitel havi szinten 50-80e Ft-ot jelent, még jó hosszú időre. Ezekkel a jövedelmi viszonyokkal ti kb. egy 30e Ft-os hitelt tudnátok bevállalni, amely kb. 3-5 milliót jelent.

2008. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Max 5 milliót szeretnénk felvenni, mert felénk már ennyiért jó állapotú használt lakást, házat lehet kapni...
2008. máj. 9. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:

valószínűleg nem kaphattok. még ingatlanfedezettel sem.

a bank megnézi, hogy mennyi a bevételetek és megnézi, hányan éltek belőle. van egy számításuk, hogy kb. egy embernek mennyi kell havonta. ezt levonják a bevételből és a maradék lehet a maximális törlesztő részlet. a 70e a bank szerint biztosan nem elég 2+1 embernek. (felnőtteknek fejenként a minimálbért szokták számolni, gyerekkel nem tudom hogyan számolnak)


úgyhogy ne nagyon reménykedj.

ha neked is lesz fizetésed, akkor sokkal jobb lesz a helyzet.


egyébként önerőtök lehet szocpolból, mivel egy gyereketek már van. Igaz, ez csak félszocpol, de az is valami.

2008. máj. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!