Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Akit BAR listára tett a bank...

Akit BAR listára tett a bank (csekély összeg miatt, amit vissza is fogok fizetni), soha többé nem vehet fel "első lakáshitelt", illetve normális kamatú normál hitelt?

Figyelt kérdés

Mert azt tudom, hogy BAR-osok is felvehetnek hitelt, de nagyon kemény feltételekkel. Én pl szeretnék majd lízingelni autót, úgy 4 év múlva, vagy áruhitellel felvenni akármit.

Ez a BAR-os dolog pedig ugy történt, hogy volt egy OTP-s bankkártyám (nem hitelkártya), és azon volt A-hitel, amivel mínuszba mentem. Meg akartam szüntetni, de rajta maradt egy minimális összeg, és az vagy 3 év alatt felment 80.000-re. Ennyivel raktak fel BAR-listára, és nem is volt fizetési felszólitás sem...

De az a lényeg, hogyha kiegyenlitem, akkor ilyen csekély összeg mellett felvehetek majd "normális hitelt"?

Gúnyolódást mellőzzük, jó? Köszi:)


2009. júl. 23. 09:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Pontosan tudd meg,hogy melyik naptól kezdve vagy VAR listás.Mert onnantól számítva 5 évig vagy fent.Utána írnod kell egy kérelmet,hogy vegyenek le ról a,mert lejárt az 5 éved...Automatikusan levesznek ilyenkor,és újra hitel képes leszel.Onnantól kezdve tiszta lappal indulsz megint..
2009. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam BAR listás és nem VAR :)
2009. júl. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem akkortól számít az 5 év mikor feltettek a BAR-ra,hanem attól a naptól,amikor kifizetted a tartozásod!Kifizetés után már passzív státusba kerülsz,innentől már elvileg kaphatsz hitelt,de keményebb feltételekkel és megnézik,hogy miért kerültél fel,hogyan rendezted stb.Amúgy mielőtt felraknak,előtte 30 nappal kötelesek értesíteni,hogy 30 nap múlva felkerülsz,ha nem rendezed az elmaradásod.Ha ezt nem tették meg,tegyél panaszt a számlavezető bankodnál.
2009. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!