Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül havonta a...

Mennyibe kerül havonta a kajára ill a pelenkára kiadott összeg? Hogy lehet spórolni? Normális, hogy két szülőnek és két gyereknek, havi 60000-75000 Ft megy kajára ill pelenkára? (pelus teszkó 2x64db + textil)

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az sok. De lehet, hogy más nem ezen a véleményen lesz...

Én is Tesco pelust használok 2 kicsire + van egy nagyobb, meg mi is eszünk ugyebár... Szerintem én költök kb. ennyit, vagy talán ennyit se. És nem spórolok semmin.

Bár, ha minden nap főzöl is belőle, akor nem szóltam, akkor ügyes vagy!

2009. jún. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Sajnos nekünk ugyanennyi megy el, annyi különbséggel, hogy a babám csak szopizik, szóval több megy el kettőnkre, mint nektek négyötökre.

Próbálunk sporólni, mert mindig deficitre jövünk ki.

Kettőnk bevétele nincs 200 e HUF.

Ebből a lakás rezsije 100 e HUF (panel) és saját tulajdon:(((

2009. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nevetni fogsz de én úgy spórolok meg havi 10e forintot, hogy a babát naponta 2x pelus nélkül hagyom(ez kb 4-5pelus egy nap). Ha pisil vagy kakil akkor kicserélem a textil pelust alatta. Mosni úgyis kell, az hogy pár pelussal több vagy kevesebb már nem számít. A kaján nem igazán tudok spórolni. Erről inkább érdemes idősebbeket megkérdezni mert ők "megtanultak" spórolni...
2009. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

12:36-os vagyok.

Még annyit: nem rendelünk kaját, nem járunk étterembe, sőt KIZÁRÓLAG a Penny Market-ben vásárolunk.

Szóval nem is értem, hogy mehet el ennyi kajára.

2009. jún. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy bizonyos határ, amin túl az ember már nem tud a nadrágszíjon szorítani. Enni kell, azon nem lehet spórolni. Mi is sokat költünk, de nem merem összeszámolni, mennyit, mert elsírnám magam. Pedig nem járunk étterembe, moziba, nem iszunk üdítőt, nem vásárolunk édességeket. Próbálok kalkulálni, mi az olcsóbb, de a pelenkát meg kell venni a gyerekeknek. Sajnos hiába próbálom a nagyot szobatisztaságra szoktatni, egyszerűen nem megy. Így neki is kell a pelenka. A lakás rezsijét ennél alacsonyabbra már nem lehet fogni, a hűtőt nem húzhatom ki.
2009. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem nem sok 4 emberre (2 felnőtt,2 gyerek).Sőt. Rengetegbe kerül az étel.Én mindig úgy vásárolok hogy órűkig vagyok az üzletbe mert mindenből meg keresem a legolcsóbbat,de még így is egy csomó pénz el megy.Próbálj olcsóbb gyorsan elkészíthető kajákat csinálni,miint pl: krumplis tészta,krumpli főzerlék,stb.Ehez pl nem kell sok pénz.Mi 3-an vagyunk és nekünk is elmegy ennyi kajára,meg pelusra.Én úgy csinálom megt magamnak a "limitet" hogy kiszámolom mennyi a gyed-em plusz a családom összesen,azt elosztom a hónap (kb) 30 napjával,és ki jön hogy egy nap mennyit költhetek kajára meg mindenre.Mondjuk nekem szerencsére jó a gyedem mert sokra voltam bejelentve,de ez a bosztós dolog nem rossz módszer.Remélem tudtam segíteni.
2009. jún. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Gyedem plusz családim. /elírtam/
2009. jún. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem is olyan sok, mi is hárman vagyunk és simán elmegy ez az összeg. Pedig semmi de semmi extrát nem veszünk, a babám csak a teszkóból öltözik, én meg utoljára terhesen vettem bármit is magamnak. Szerintem akkor tudnék ebből spórolni, ha textilpelenkát használnék, magam gyúrnám a tésztát, magam termeszteném a zöldséget amiből eltennék savanyúságot, befőttet, lekvárt. Na meg ha állatokat tartanánk. Mindez viszont kisbaba mellett, egy 4. emeleti lakásban lehetetlen. Bár már gondoltam rá, h az erkélyen a muskátli helyett sárgarépát kellene nevelgetni :s. Valamennyire pedig muszáj változatosan enni, mert később az orvosi kezelés sokkal többe kerül plusz betegen keresőképtelen az ember.
2009. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pelus nekünk is elmegy(10 hetes)kaján meg nem lehet nagyon spórolni, mondjuk akciós és olcsó termékeket keresünk, de férjemnél most derült ki hogy cukorbeteg tehát diéta, speciális kaják kellenek ami nem olcsó de jobb amint a gyógyszer.Nálunk 120e a csekkek(csak szintén saját lakás, részlet, autó, részlet.Ha a férjemnek nem lenne másodállása nem is tudom mi lenne.Én mondjuk hetente kb csak 3-4szer főzök.Ja és tápszeres az is legdrágább féle...
2009. jún. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A répa helyett paradicsomot v paprikát érdemes, egy nagyobb cserépben biztos hoz vmennyit. amúgy nem panaszkodhatok mert 4-en 170000 a bevételünk és nem kell alb. fizetni, mivel édesanyámnak egy kertes házában lakunk, a kertet idén felástuk, igy lessz egy kis zöldség(papr.pari,tők, répa,kar.stb.)ha jó lessz a term.akkor egykicsit tal.sporólhatunk. De igyis sok elmegy a rezsivel, +mindig ősszejön vmi plussz kiadás(gyógyszer, épitkezés, stb.
2009. jún. 3. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!