Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tegnap hívott a faktoring,...

Zozo002 kérdése:

Tegnap hívott a faktoring, hogy 600e feletti (az összegre pontosan nem emlékszem a sokk miatt) összeggel tartozom hitelk tartozás miatt. Korábban már kaptam ügyvédi felszólítást, hogy fizessek be 550 e Ft-ot Ez ápr-ban megtörtént. Mit követelhetnek?

Figyelt kérdés
Állításuk szerint nem látják a beérkezett összeget azóta, de nekem megvan a befizetett csekkem róla.Ma elküldtem levélbe a csekk fénymásolatát, és a papírokat, hívtam az ügyintézőt, azt mondta, hogy még nem is nézett utána a dolognak tegnap óta. Mit tehetnék?

2012. aug. 23. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt mi innen nem tudjuk, mit követelnek. Fogd a papírjaidat és menj be hozzájuk és addig ne gyere ki, amíg meg nem tudtad, mit akarnak.
2012. aug. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elküldtem a leveleket,csekket,mellyel bizonyítom,hogy már korábban befizettem,így jogtalan a követelésük.létezhet ilyen,hogy elkeveredik egy befizetés? Ma hívtam az ügyintézőt akivel tegnap beszéltem,azóta nem intézett,nézett utána a dolgoknak. Azt mondta holnap felhív,de így volt ez tegnap is :(
2012. aug. 23. 18:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Olyan nem lehet, hogy eltűnik. Mindent könyvelniük kell. De az eredeti csekkjeidet küldted el nekik?
2012. aug. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
az eredeti csekk fénymásolatát
2012. aug. 23. 19:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Az jó. Én a helyedben mindenképp bemennék, gondolom van ügyfélfogadási rendjük, ne telefonon beszéljétek ezt meg, hanem kérj kimutatást, hogy pontosan miből ered a tartozásod, mutasd be a csekkjeidet, nézzenek ott előtted utána, hogy hová lett könyvelve a befizetés. Mondjuk csekknél nem tudom elképzelni, mert azon az azonosításhoz szükséges adatok rajta vannak, de nekem volt már olyan ügyem, hogy lakásvételi illetéket a navnál nem tudták beazonosítani, mert buta módon úgy utaltam, hogy nem írtam rá az adóazonosító jelemet, náluk meg ez alap. De miután leegyeztettük, hogy ez az én befizetésem, meglett és rákönyvelték a folyószámlámra és így már rendben volt minden.
2012. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bankfiókba már bementem,ott már nem foglalkoznak velem,mondván a faktoringhoz fordulhatok csak.. :(
2012. aug. 24. 07:50
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát én nem is bankfiókba gondoltam, hanem a faktoringhoz, hiszen úgy kezdted a kérdésed, hogy hívott a faktoring. Egyértelmű, hogy velük kell leülni átbeszélni.
2012. aug. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ha a levélre nem lesz fejlemény fel kell mennem Pestre :(
2012. aug. 25. 19:13
 9/10 A kérdező kommentje:
sajnos ma már az volt a reakció,hogy menjek be a postára,és nézessek utána ott,hogy hova kavarták a pénzt...
2012. aug. 27. 12:01
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ez nem egészen így működik.. te rendezted a tartozást, és ezt tudod igazolni is az eredeti csekkszelvénnyel. Innentől kezdve nem neked kell utánajárnod, hova lett a pénzed, hiszen mindent úgy csináltál, ahogy ők kérték. Én a helyedben megkérdeznék erről egy ügyvédet, hogy kinek a feladata nyomozni a pénz után, de meglepődnék, ha a tiéd lenne.
2012. aug. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!