Asdface kérdése:

Külföldi hitel?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok és szeretnék már egy kuckót magamnak. Most reggel jött egy kósza szikra, hogy külföldön milyenek lehetnek a hitelek?

Arra lennék kíváncsi, hogy nekem adnának-e egyáltalán és hogy kedvezőbbek-e, mint az itthoniak?



2012. aug. 24. 07:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem valószinü, hogy adnának hitelt, hacsak nincs az adott külföldön folyamatos munkád.

A másik meg, hogy CSAK abban a valutában szabad hitelt felvenni, amiben a fizetésedet kapod, mert az árfolyamok egymáshoz képest változnak, és a vége az, ami a svájci frankos hitelekkel lett.

2012. aug. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgyse tudja ezt neked megmondani senki, mivel nem írtál semmit arról, hogy hitelképes vagy-e: van-e igazolható

jövedelmed, van-e ingatlan fedezetnek, esetleg kezes, stb.

Nemhogy külföldi, de magyar hitel esetén se.


Egyébként meg őszintén, jobban járnál te is, ha felhagynál ezzel a szockóból örökölt mentalitással, hogy "szeretnék már egy kuckót magamnak". Mert az mindenkinek jár, ugye. Hát nem jár. Annak idején még viszonylag könnyű volt szerezni, ma már nem az. Még ha adnak is, felveszel egy hitelt 30 évre, aztán ha az alatt a 30 év alatt bármikor elveszted a munkádat, akkor ugye nem tudod fizetni a törlesztőrészletet, és bizony úgy elveszik tőled a "kuckót", hogy csak na, de még ezenfelül adósságod is marad, amit majd havonta tiltanak a fizetésedből. Másrészt meg, ha lenne másik városban munka, akkor majd azért nem tudsz oda költözni, mert ott a "kuckó", aminek a számláit akkor is fizetned kell, ha más városban kell albérletet kivenned a munka miatt. Szóval röghözkötöd magad.


De persze te tudod, mit akarsz, meg milyenek a lehetőségeid. Én csak azt mondom, hogy ha egyszer nincs semmid, akkor én a helyedben külföldi hitel helyett inkább külföldi munkavállalásban gondolkoznék. Aztán ha megszedted magad, hazajössz, és megveszed kápéra. Így legalább nem fognak 5 év után kilakoltatni a híd alá.

2012. aug. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Juj de pesszimista vagy kedves második. :D

Ha esélytelen lenne a kuckó magamnak, akkor nem gondolkodnék ilyen dolgokon. Szerintem az átlaghoz képest jól keresek, magamnak is fenn tudnék tartani egy albérletet, amellett, hogy még a pénzem is gyűlik, de emberi természetemnél fogva mindig a jobb létre vágyom. :)

És én sem vagyok hülye, ha úgy látom, hogy nem éri meg a kuckó, akkor nem veszek, csak bérlek egyet. :)

Köszönöm a válaszokat!

2012. aug. 24. 13:51
 4/4 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

ha Magyarországon dolgozol, akkor nem ad külföldi bank magyar ingatlanra pénzt.

de ha van önerőd, jó fizud, akkor Magyarországon is találhatsz jó konstrukciót :)

2012. aug. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!