Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Külföldi banknál van hitel...

Külföldi banknál van hitel kártya tartozásom 2500 euró mit tesz a bank?

Figyelt kérdés

Sajnos a Holland munkám megszűnt. Magyarországon kilátásom sincs munkára.

Hivatalosan nincs semmi a nevemen még banszámlám sincs itthon.

Mire számíthatok?


2010. jan. 4. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
A bank behajtja a pénzt, ha más nem, akkor pedig le kell ülnöd börtönben. Legalábbis Mo-n így van, nem hiszem hogy Hollandiában lazábbak lennének.
2010. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A tartozás alapvetően POLGÁRJOGI kategória, és a két dolog nem keverendő a büntetőjoggal.

Tehát EGY BEDŐLT BANKI HITEL MIATT nem fognak lecsukni. Csak, ha a bank bizonyítja, hogy átverted őket, hamis okiratot használtál, megvezetted őket stb.

Kérem olyanok írjanak akik nem azzal szórakoznak hogy riogatják az embereket.

Ezúton jelezném hogy több válasznál észleltem hasonló jóindulatot

2010. jan. 6. 04:01
 3/8 A kérdező kommentje:
Hollandiában létezik a magáncsöd fogalma is. Rejtélyes okból magyarországon simán lehet egy embert élete végéig rabszolga sorba tartani.
2010. jan. 6. 04:16
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem riogatni akartalak, de ha biztos vagy benne, hogy nem csuknak le, akkor ne foglalkozz a dologgal! Lett volna akkora ilyen nagy eszed amikor felelőtlenül felvetted a hitelt!
2010. jan. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én exem is kint melózik Hollandiába.Keress ott másik melóhelyet és fizesd vissza az adósságod.

Ugyanis ott TÖBB meló van!!!

2010. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magyarországon már nem létezik az adósok börtöne, így a kérdezőt nem zárhatják börtönbe (persze itt Magyarországon felvett hitel nemfizetésről beszélek).. Sajnos, mivel Hollandiában mások a törvények, így inkább én azt javaslom, hogy vegyed fel a kapcsolatot egy Holland jogban jártas ügyvéddel. Szerintem a visszafizetést nem fogod megúszni, mert uniós tagok ők is, így előbb-utóbb hoznak olyan törvényeket, hogy az ilyen esetekben is utána lehessen menni az ügyfeleknek, de erről jelenleg még nincs szó. Nem tudom, hogy egyébként te itthon élsz, vagy csak arra az időre voltál kint, amíg dolgoztál, de ha kint élsz biztosan jobban jársz, ha felveszed a hitelintézettel a kapcsolatot és te próbálsz meg megállapodni velük (részletfizetés...stb). Mert ugye elképzelhető, ha egyenesbe jössz, és újra lesz szükséged esetleg hitelre, akkor nem fogsz kapni.

Sajnálom, hogy nem tudtam neked többet mondani, de ez tényleg speciális eset, nem biztos, hogy itt kapni fogsz rá jó választ.

2010. febr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Kint dolgoztam 2 évig most Magyarországon vagyok.
2010. febr. 6. 07:38
 8/8 anonim válasza:
Remélem már rendeződött az ügyed . Hollandiaban elég nagy a visszatérithető adó, s legtöbb tartozást abbol vonják. le NINCS SZÓ BÜNTETŐ PERRŐL
2014. nov. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!