Havi 216 000 ft a netto keresetem. Van folyószámlahitelem, aminek a havi kamatát vonják a számlámról (13000ft). Szeretnék felvenni 800 000ft személyi kölcsönt és ebből visszafizetni a folyószámlahitelt. Sikerülne?

Figyelt kérdés
Otp -s vagyok.a munkahelyemen több, mint 1 éve dolgozom.
2012. aug. 26. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, de az értelmét nem nagyon látom, ugyanis a személyi kölcsönöknek inkább magasabb a kamata, mint a folyószámla hiteleknek és akkor még nem beszéltünk az esetlegesen egyszeri költségekről.
2012. aug. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A folyószámlahitelnek csak a kamatát fizetem,amit fizethetek még évekig úgy hogy nem csökken az összeg.
2012. aug. 26. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Folyószámlahitelnél is annyi tőkét fizetsz vissza, amennyit akarsz, csak elhatározás és fegyelem kérdése, hogy ne vedd igénybe a teljes keretet.
2012. aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én visszaszeretném fizetni.Bízom benne,hogy sikerül.Van elbírálási idő? Kb mennyi?órák vagy napok?
2012. aug. 26. 17:57
 5/8 anonim ***** válasza:
A személyi hitelnél? Pár nap, esetleg 1-2 hét.
2012. aug. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem vennék fel személyi kölcsönt a helyedben, hanem havonta x összeget nem használnék fel a kamaton kívül így havonta csökken az összeg és egy idő után feltöltődik 0-ra és akkor megszünteted a hitelkeretet.
2012. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem vennék fel kölcsönt. Inkább ha van netbankod, akkor havonta kössél le akkora összeget, amekkorát a személyi kölcsön havi törlesztésére tudnál fordítani. Vagy pedig zároltasd, nem tudom a te bankodnál melyik megoldás a megfelelő. Nálam pl. a zároltatás volt a jó megoldás, mert a zárolt összeget a rendszer úgy érzékelte, hogy a számlán van, de én mégsem tudtam hozzá nyúlni. Viszont ha lekötöttük volna az összeget, arra is ketyegett volna a kamat, mert nem a számlán lett volna úgy a pénz. Nekünk így sikerült visszafizetni záros határidőn belül a folyószámla hitelt.
2012. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az OTPnél a személyi kölcsön ügyintézési ideje 3-4 nap, nagyon rugalmasak és korrektek, és ezekkel a paraméterekkel valószínűleg csont nélkül meg fogod kapni. Viszont egyetértek az előzőekkel: érdemesebb lenne inkább visszatörlesztened a hitelkeretedet. Gondolj bele, egy milliós hitel törlesztője 5 évre 30ezer ft. Ha ennyit beleteszel a fszlahiteledbe, max egy év alatt eltűnik a tartozásod, míg szemkölcs esetén +4 évig fizetsz a semmire. Utána pedig, ha nagyon kell, újra igénybe tudod venni a fszlahitelt. Hm?
2012. okt. 16. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!